Bültenler

Borsa Yükselişte: Bankacılık Sektörü Stabilize Ediliyor!

March 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsa Yükselişte: Bankacılık Sektörü Stabilize Ediliyor!

BN Capital analisti Leo Nelissen, “Dün borsalar son dönemdeki düşüş eğilimine kısa süreli bir mola verdi. Philadelphia FED’den gelen son ekonomik veriler New York FED’in daha önce açıkladığı rakamları doğrulayarak imalat sektöründe resesyonun eşiğine gelindiğini gösterse de, bankacılık sektörünün stabilize edildiğini gören yatırımcılar hisse senedi alımına yöneldi.” ifadelerini kullandı.

Nelissen, “Bunun yanı sıra son dönemlerde gelen ekonomik verilerin pek iç açıcı olmaması nedeniyle, FED’in faiz artırma döngüsüne ara verme kararını yakında açıklaması bekleniyor. Borsalar henüz tehlikeyi atlatmamış olsa da, fazlasıyla aşağı yönlü piyasa duyarlılığından destek alan piyasaların bir parça toparlanması muhtemel.” diye ekledi.

Borsaların ayağa kalkmasında, Intel (INTC) ve diğer teknoloji hisselerindeki yükselişin de katkısı oldu. Diğer yandan, First Republic Bank (FRC) hisseleri kayda değer bir toparlanma kaydederek istikametini ters yöne çevirdi ve tırmanışa geçti.

Bloomberg’in yaptığı habere göre; JPMorgan (JPM), Citi (C), Bank of America (BAC), Wells Fargo (WFC) ve Morgan Stanley (MS) gibi birçok banka 30 milyar dolarlık mevduat desteği sağlamak üzere First Republic (FRC) ile görüşmeler yaptı.

Borsa Yükselişte: Bankacılık Sektörü Stabilize Ediliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha