Borsa Haberleri

Borsa Rallisi İçin Tarih Verildi!

September 8, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Borsa Rallisi İçin Tarih Verildi!

Yönetimi altında 4 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan Ladenburg Thalmann Asset Management’ın başkanı ve CEO’su Phil Blancato, S&P 500’ün “en azından önümüzdeki altı hafta boyunca” hareketli kalmasını beklediğini söyledi. Yatırımcılar, hisse senetleri “mevsimsel olarak zayıf” bir dönemden geçerken ileride daha fazla hareket alanı için hazırlanıyor.

Yıl Sonu Rallisinin Başlangıcı!

S&P 500, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu düşürmek için agresif faiz artırımlarını sürdürmeye devam edeceğine dair korkuların baskısı altında üst üste üçüncü negatif haftasını kapattı. Phil Blancato konuya ilişkin, “S&P 500, yılın daha önceki düşük seviyelerinden bazılarını yeniden test etmeye çalışıyor gibi görünüyor.” dedi.

Blancato, “Tarihsel olarak hisse senetleri özellikle ara seçimlere gidilen yılların eylül ve ekim aylarında yükselme eğilimindedir. Ancak hisse senetleri sonraki aylarda güçlü bir şekilde toparlanma eğilimi gösteriyor ve kısa bir süre sonra pozitife dönüyor. Bu da sabır ve yatırım disiplininin önümüzdeki aylarda büyük olasılıkla kilit rol oynayacağını gösteriyor.” dedi. 

Ayrıca ekim ayının ikinci haftasının geleneksel olarak “yıl sonu rallisinin başlangıcı” olduğunu belirterek enflasyonist baskıların o zamana kadar yeterince hafiflemiş olacağını söyledi.

Tüketici Güvenin Dibe Vurması Olumlu Sinyal!

Blancato, sadece birkaç hafta öncesine göre önemli ölçüde düşüşe geçen güzel şirketlerin hisselerini dipten satın almak için harika bir fırsatın var olduğuna inanıyor. “Volatiliteyi severim. Bu tür pazarlardan yararlanıyorum.” diyen Blancato, tüketici alışkanlıklarının değişmesinin piyasa performansını olumlu yönde etkilediğini de ifade etti. Ayrıca tüketici güvenindeki dibe vurmanın da piyasalar için pozitif olduğunu ekledi. 

Temmuz ayında, Michigan Üniversitesi Tüketici Duyarlılığı Endeksi, 51,5′lik bir okuma ile rekor bir düşüş gösterdi. Endeks, tarihsel olarak yalnızca dördüncü kez 60′ın altına düştü.

Blancato, “Tüketici tutumundaki düşüşün ardından piyasa olumlu performans gösterme eğilimine sahip.” ifadelerini kullandı.

Duyarlılık endeksinin 60′ın altına düştüğü önceki üç örnekte, borsa takip eden altı ve 12 aylık dönemlerin her birinde daha yüksek işlem gördü.

Blancato’ya göre S&P 500, önümüzdeki altı ayda ortalama 16% ve sonraki 12 ayda 20,9%′luk bir artış kaydetti.

Borsa Rallisi İçin Tarih Verildi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı