Borsa İstanbul

Borsa İstanbul’un Yeni Güneşi Smart Güneş, Endeksteki Yerini Aldı!

September 28, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Borsa İstanbul’un Yeni Güneşi Smart Güneş, Endeksteki Yerini Aldı!

Borsa İstanbul, 2022’nin 4. çeyreğinde endekste yer alacak şirketleri açıkladı. Güneş enerjisi sektörünün öncüsü Smart Güneş Teknolojileri (#SMRTG), 2022 yılı dördüncü çeyrek döneminde Borsa İstanbul BIST 100 endeksindeki yerini aldı.

Yerli panel üretimi ve mühendislik hizmetlerinin yanı sıra, yatırımcı olarak da güneş enerjisi sektörünün gelişimine katkıda bulunan Smart Güneş Teknolojileri, Borsa İstanbul’da işlem gören hem işlem hacmi hem de piyasa değeri en yüksek 100 şirketten oluşan Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksine girmeyi başardı.

18 Mart 2022 tarihinde 14 TL fiyat ile halka arz olan şirketin hisse fiyatı güncelde 70 TL seviyesinden işlem görüyor. Bu da hisselerin halka arz fiyatı sonrası 400% yükseliş gösterdiğini kanıtlıyor. Yatırımcılardan büyük ilgi görerek büyüme ivmesini daha da hızlandıran Smart Güneş Teknolojileri, 1 Ekim 2022 itibarıyla BIST 100 listesinde yerini alacak.

“Başarımızın ardında güçlü finansal yapımız, projelerimiz ve yatırımlarımız yer alıyor.”

Smart Güneş Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil Demirdağ, şirketin BIST 100 endeksinde yer almasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı Borsa İstanbul’da hem işlem hacmi hem de piyasa değeri en yüksek şirketlerin arasında Smart Güneş Teknolojileri’ni görmek gurur verici. Bu başarımızın ardında güçlü finansal yapımız, projelerimiz, yatırımlarımız ve başarıyla gerçekleştirdiğimiz halka arz süreci yer alıyor. Ülkemizde ve dünya genelinde yenilenebilir enerjiye ve güneş enerjisine ilginin artışı, şirketimizin yurt içi ve yurt dışında bilinirliğinin ve yetkinliğinin artması ve satış rakamlarımızı her geçen gün daha da artırmış olmamız bizi bu noktalara getirdi. 2022’nin mart ayında da kurumsal tarihimizde milat teşkil eden bir gelişme yaşadık. Markalaşma, kurumsallaşma ve nihai olarak da faaliyet alanımızda küresel bir güce dönüşme vizyonumuz doğrultusunda halka arz sürecimizi başarıyla tamamladık. Elde ettiğimiz bu başarılı sonuçlar, önümüzdeki dönem daha da ileriye ulaşma noktasında bize motivasyon kaynağı olacak.

Borsa İstanbul’un Yeni Güneşi Smart Güneş, Endeksteki Yerini Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı