BIST Şirket Haberleri

Borsa İstanbul’da Satış Baskısı: Tüm Sektör Endeksleri Ekside

Borsa İstanbul’da Satış Baskısı: Tüm Sektör Endeksleri Ekside
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi güne 0,39%’luk düşüşle başladı. Endeks saat 14,05 itibarıyla 7616 puandan işlem görüyor. Toplam işlem hacmi ise 34,4 milyar TL. Endeks gün içinde 7601 – 7721 aralığında dalgalanıyor.

Bankacılık endeksi 0,22% holding endeksi 1,31% değer kaybetti. Tüm sektör endeksleri güne ekside devam ederken en çok kaybettiren sektör endeksi ise finansal kiralama ve faktoring endeksi olarak gerçekleşti.

BIST 100 Endeksi 7590 ve 7400 seviyesinde destek, 7760 ve 7860 direnç seviyelerinde bulunuyor.

Piyasalarda Fed’in Faiz Kararı İzlenecek

Diğer yandan küresel piyasalar Fed’in (TSİ) 21.00’de açıklayacağı faiz kararını bekliyor. Enflasyonun gerilediği ABD’de faiz kararının ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları da analistlerin odağında olacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa İstanbul