Videolar

Borsa İstanbul’da Mayısta Yükselebilecek Sektör ve Şirketler

April 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsa İstanbul’da Mayısta Yükselebilecek Sektör ve Şirketler

10 yıl öncesine gidip sana dünyada ve Türkiye’de yaşananların bir özetini sunsak borsa yatırımı yapmak noktasında ılımlı olur muydun? 

Muhtemelen hayır ama tüm bunlara rağmen son 10 yılda hem hisseler hem de borsa endeksi çok ciddi yükselişler kaydetti. Büyük şirketlerin öyle kazançları oldu ki adeta Tuncay Turşucu’nun “Borsaya değil, şirketinize yatırım yapın” sözü rüştünü kanıtlamış oldu.

Şimdi ise önemli bir seçimin öncesinde nefesler tutulmuş bir şekilde sonuçları bekliyoruz. Kimimiz karamsar, kimimizse fırsatları gözetliyor. Ancak biliyoruz ki en nihayetinde güçlü şirketlere yatırım yapanlar bu süreci de kârlı bir şekilde geride bırakacaklar.

Mayıs ayına girerken tam da seçim öncesinde ilk çeyrek bilançolarını almaya başlayacağız. Bazı güçlü sektör ve şirketler bu bilanço döneminde pozitif sonuçlar verebilir. Yine de belirtmekte fayda var: Bu seferlik bilançolar seçim döneminin gölgesinde kalabilir. Ancak şunu da unutmamalı: “Borsalar bilançoları asla unutmaz”. 

Dilersen “unutulmayacak o bilançolar” hangileri olabilir, birlikte bakalım.

Borsa İstanbul’da Mayısta Yükselebilecek Sektör ve Şirketler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı