Borsa İstanbul

Borsa İstanbul Neden Düşüyor?

Borsa İstanbul Neden Düşüyor?
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul’da BIST 100 Endeksi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamaları ışığında 2,5% düşüş gösterdi.

Bakan Şimşek, bugün katıldığı bir TV programında “Bu pakette değil ama belki bir sonraki pakette borsa kazançlarının vergilendirilmesini çalışıyoruz” dedi. Bu açıklamanın ardından güne 0,62% artışla 10.714,07 puandan başlayan BIST100 Endeksi’nde kayıplar hızlandı.

Endeks saat 14.10 itibarıyla 2,48% düşüşle 10.381,53 puandan işlem görüyor. Diğer yandan BIST bankacılık endeki 3,25%, BIST Holding endeksi ise 2,34% düşüş gösterdi.

Kripto Paralara Vergi de Gündemde

Şimşek’in vergi paketine ilişkin olarak verdiği diğer bilgilerin arasında; GYO’ların vergi istisnasını kaldırması, yap-işlet-devret şirketlerine 30% vergi getirilmesi ve kripto varlıkların da vergi kapsamına alınması yer alıyor.

Habere ilişkin detaylara buradan ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı