Borsa Haberleri

Borsa Düşerken Yükselen Hisseler (26 Mart)

Borsa Düşerken Yükselen Hisseler (26 Mart)
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul’da BIST 100 Endeksi bugün de günü düşüşle tamamladı. BIST 100 Endeksi kapanışta 2,46% değer kaybı ile günü 8.807,38 puanda tamamladı.

BIST 100 endeksi hafta sonu yapılacak yerel seçimlere ilişkin belirsizlikler ve faiz artırımlarının yol açtığı kredi maliyetlerindeki artışların baskısıyla negatif bölgede seyretmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) geçtiğimiz hafta politika faizini sürpriz bir kararla 500 baz puan artırarak 50%’ye yükseltmişti.

Borsa İstanbul’da sektör endekslerine bakıldığında Bankacılık endeksi 2,60% düşerken, holding endeksi 2,44% düşüş kaydetti. Sektör endeksleri arasında tek kazandıran 0,92% ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu.

Peki bugün (26 Mart 2024) Borsada hangi hisseler kazandırdı? Bu içeriğimizde BIST 100 endeksinde düşüş devam ederken, endeksten ayrışarak yatırımcısına kazandırmaya devam eden hisseleri senin için derledik.

BIST 100’de Günün Yükselenleri

26 Mart 2024 kapanış itibarıyla BIST100’de en çok yükselen 5 hisse ve artış oranları aşağıdaki gibi 👇

  • İzmir Demir Çelik (IZMDC) 👉 10%
  • Bera Holding (BERA) 👉 5,09%
  • Alfa Solar Enerji (ALFAS) 👉 2,39%
  • Anadolu Grubu Holding (AGHOL) 👉 1,55%
  • Galata Wind Enerji (GWIND) 👉 1,54%

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Matriks