Borcu Az, Kazancı İstikrarlı ve Başarılı Şirketlerle Tanış!

June 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Borcu Az, Kazancı İstikrarlı ve Başarılı Şirketlerle Tanış!

Kazançlarda istikrarlı büyüme, düşük borç ve yüksek öz sermaye kârlılığı sunan yüksek kaliteli hisse senetleri peşindeki yatırımcılar, dünyaca ünlü yatırım kuruluşu Barclays’in hazırladığı bu listeye göz atabilir.

  • Listede ortaya çıkan 33 hissenin 11 tanesi sanayi, 10 tanesi teknoloji, 6 tanesi lüks tüketim malı, 4’ü sağlık ve 2 tanesi de temel tüketim ürünleri sektöründen geliyor. 

Ayrıca Barclays hazırladığı bu hisse listesindeki her bir şirkete de “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu veriyor.

Barclays’in Derecelendirdiği Şirketler 

  • Mercadolibre (MELI)
  • IDEXX Laboratories (IDXX)
  • Ferguson (FERG)
  • Pure Storage (PSTG)
  • Floor & Decor Holdings (FND)

Barclays’in Hisseler Hakkındaki Düşünceleri 

Latin Amerikalı çevrimiçi perakendeci Mercadolibre (MELI), Barclays analistlerine göre bu hafta başından itibaren hedef fiyat tahminine doğru %97’lik bir yükseliş potansiyeline sahip. Ayrıca Şirkete yönelik 2022 öz kaynak kârlılığı tahmini ise 32%’dir.

Nasdaq 100 listesinde yer alan evcil hayvan sağlık hizmeti sağlayıcısı olan IDEXX Laboratories (IDXX), Barclays’e göre 89%’luk bir yükseliş potansiyeli ile grupta en yüksek potansiyele sahip şirketlerden biridir ve analistlerin şirkete yönelik 2022 öz kaynak kârlılığı tahmini ise 67%’dir.

İngiltere merkezli bir sıhhi tesisat ve ısıtma ürünleri üreticisi olan Ferguson (FERG) için Barclays hedefi fiyatı tahminini 64% büyütürken 2022 öz kaynak kârlılığı tahmini ise 41% olarak görüyor. 

Veri depolama donanımı ve yazılım üreticisi Pure Storage (PSTG), Barclays listesindeki 10 teknoloji hissesi arasında yer alıyor. 2022 için 29%’luk bir öz kaynak kârlılığı tahmini ile en yüksek potansiyel getiriye sahip hisselerden biri. 

Floor & Decor (FND) ise Barclays’e göre 53%’lük bir getiri potansiyeline ve 21%’lik bir tahmini öz kaynak kârlılığına sahip.

Borcu Az, Kazancı İstikrarlı ve Başarılı Şirketlerle Tanış!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı