Borsa Haberleri

Borç Tavanı Anlaşmasıyla Equitrans Midstream’de Rekor Artış

May 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borç Tavanı Anlaşmasıyla Equitrans Midstream’de Rekor Artış

ABD’nin günlerdir sürüncemede olan borç tavanına ilişkin sonunda vardığı anlaşmada, enerji şirketi Equitrans Midstream’in (ETRN) Mountain Valley Boru Hattı’na izin verecek ifadeler yer aldı. Bu da Equitrans hissesine oldukça olumlu yansıdı. 

Equitrans hissesi, yaklaşık 35% artarak 8,21 dolar değerine ulaştı ve şirket, tarihinin en yüksek günlük artışını gördü. 

Equitrans’ın 6,2 milyar dolar değerindeki boru hattı projesine izin çıkma olasılığı artınca, RBC Capital Markets şirketin “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi. 

Ancak ABD’nin Batı Virginia ile Virginia bölgeleri arasında doğalgaz aktarımı için kullanılacak boru hattı projesi, arsa sahipleri ve çevreci gruplar tarafından dava edilmişti. 

RBC analistleri, “Borç tavanı anlaşması, halihazırda davalarla karşı karşıya olan Mountain Valley Boru Hattı projesini hızlandıracak bir dile sahip.” yorumunu yapıyor. 

Borç Tavanı Anlaşmasıyla Equitrans Midstream’de Rekor Artış

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters