Borsa Haberleri

Bor Şeker’den 781 bin 545 Tonluk Pancar Üretim Anlaşması

May 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bor Şeker’den 781 bin 545 Tonluk Pancar Üretim Anlaşması

Bor Şeker (BORSK), 2024-2025 üretim sezonu için çiftçiler ile toplam 781 bin 545 ton pancar üretimi için sözleşme imzaladı.

Yapılan açıklamada, söz konusu anlaşma ile şirketin Niğde ili Bor ilçesinde bulunan şeker fabrikasında kuruluş tarihi olan 1983’ten beri en yüksek pancar işleme ve şeker üretimi planlandığı ifade edildi.

Söz konusu üretim sonucunda 115 bin ton kristal şeker üretimi yapılacağı bildirilen açıklamada, bu kristal beyaz şekerin 70 bin 560 tonunun yurt içi piyasalarda satışa sunulacağı bildirildi. Kalan 44 bin 440 tonunun ise doğrudan ihracat veya dahilde işleme rejimi (DİR) kapsamında piyasaya sürülmesinin hedeflendiği ifade edildi.

15 Şubat 2024 tarihinde borsada işleme başlayan Bor Şeker, halka arzından bu yana yatırımcısına 34%’lik bir getiri sundu.

Bor Şeker'den 781 bin 545 Tonluk Pancar Üretim Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Fintables