Borsa Haberleri

Bor Şeker, Pancar İşleme Kapasitesini Artırdı

May 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bor Şeker, Pancar İşleme Kapasitesini Artırdı

Bor Şeker (BORSK), yaptığı yeni yatırım ile günlük pancar işleme kapasitesini yükselttiğini açıkladı.

Buna göre günlük 3.600 ton pancar işleme kapasitesine sahip olan mevcut ekstraksiyon ünitesi, 10.000 ton/gün kapasiteli yeni bir ekstraksiyon ünitesi ile güncellendi.

Söz konusu projenin maliyetinin 12 milyon avro olduğu belirtilen açıklamada, tesisin montaj işlemlerinin tamamlandığı, soğuk ve mekanik denemelere başlandığı ifade edildi.

Şirket geçtiğimiz günlerde 2024-2025 üretim sezonu için çiftçiler ile toplam 781 bin 545 ton pancar üretimi için sözleşme imzaladığını açıklamıştı. 15 Şubat 2024 tarihinde borsada işleme başlayan Bor Şeker, halka arzından bu yana yatırımcısına 32%’lik bir getiri sundu.

Bor Şeker, Pancar İşleme Kapasitesini Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP