Borsa Haberleri

Bor Şeker: Halka Arz Gelirlerini GES ve Modernizasyon Yatırımları İçin Kullanacağız

February 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bor Şeker: Halka Arz Gelirlerini GES ve Modernizasyon Yatırımları İçin Kullanacağız

Bor Şeker’in halka arz sürecinde talep toplama bugün itibarıyla başladı. Bor Şeker Genel Müdürü ve şirketin ortağı Emir Haktan Dişli, şirketin halka arz sürecine ilişkin olarak yaptığı açıklamalarda güneş enerji santrali (GES) ve modernizasyon çalışmaları hedefleri olduğunu belirtti.

Bor Şeker’in halka arz fiyatı pay başına 26,54 lira olarak belirlendi. Şirket toplamda 70 milyon adet lot dağıtacak ve 29,17%’lik kısımı halka açacak.

Dişli, halka arz geliriyle güneş enerjisi santrali kuracaklarını ve verimliliği artıracak modernizasyon yatırımları yapacaklarını söyledi.

Halka arzın şirketin yerel ve uluslararası bilinirliğini artıracağını ifade eden Dişli “Büyüyeceğine inandığımız bu şirketin büyüme hikayesine halkın da ortak olması bizim için çok değerli” dedi.

“Yatırımlarımızla Verimliliği Artırmak İstiyoruz”

Dişli, Bor Şeker’in halka arz öncesinde büyük yatırımlar yaptığına dikkat çekerek, bu yıl yatırımlarını devam ettireceklerini ve şeker üretimini daha verimli bir şekilde gerçekleştireceklerini kaydetti.

33 Bin Tonluk Yurtdışı İhracat Hedefi

Dişli şöyle devam etti:

“Bu sene 70 bin 560 ton yurt içine satışımız gerçekleşecekken, 33 bin ton yurt dışına ihraç hedefliyoruz. Geçtiğimiz senelerde bu oran bazı yıllarda 20%, bazı yıllarda ise 30%’ları buldu. Bu oranın gittikçe artacağını düşünüyoruz. Çünkü Bor Şeker’in üretim hızı kota artış hızından daha hızlı olacak ve daha fazla üretip günün sonunda Suriye, Irak gibi ülkelere ihracatımız her geçen yıl daha fazla olacak diye öngörüyoruz”

Bor Şeker Halka Arzına İlişkin Tüm Bilgilere Buradan Ulaşabilirsin.

Bor Şeker: Halka Arz Gelirlerini GES ve Modernizasyon Yatırımları İçin Kullanacağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA