Borsa Haberleri

Booking’ten Beklentilerin Üzerinde Bilanço!

February 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Booking’ten Beklentilerin Üzerinde Bilanço!

Perşembe günü beklenenden daha güçlü bir bilanço açıklayan Booking Holdings (BKNG), seyahat talebinin güçlenmeye devam ettiğini gösterdi.

● Online seyahat hizmetleri sağlayıcısı 4. çeyrek için hisse başına 24,74 dolar kâr açıklayarak Wall Street konsensüs tahmini olan 2,66 dolar seviyesini aştı.

● 35,9% artarak 4,05 milyar dolara ulaşan gelir, analist beklentisinin 150 milyon dolar üzerinde.

● Dördüncü çeyrekte 27,3 milyar dolara ulaşan brüt rezervasyon 25,56 dolarlık konsensüs rakamını geride bıraktı.

● Ancak bu çeyrekte rezerve edilen 211 milyon oda, 213,4 milyon seviyesindeki beklentinin altında kaldı.

● CEO Glenn Fogel, “2021’e kıyasla 56% ve 2019 kıyasla 13% artan gelirimiz bugüne kadarki rekorumuz olan 17 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Geçen yıl boyunca ve yeni yıla girerken gezginlerden gelen güçlü talebin devam etmesi ve esnekliğini koruması bize cesaret veriyor. İnanıyoruz ki bu durum, müşterilerimizin seyahat rezervasyonu yaparken platformlarımızı kullanma konusundaki arzusunun ne kadar güçlü olduğunu yansıtıyor.” ifadelerini kullandı.

● Fogel, şirketin performansının yıl boyunca yaşanan makroekonomik belirsizliğe rağmen son derece umut verici olduğunu da sözlerine ekledi. Ocak ayına ait gecelik oda sayısının yıl bazında 26% arttığı bildirildi.

Booking’ten Beklentilerin Üzerinde Bilanço!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha