Borsa Haberleri

BofA’ya Göre Türkiye’de Tüm İyi Haberler Fiyatlandı

January 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BofA’ya Göre Türkiye’de Tüm İyi Haberler Fiyatlandı

ABD’li yatırım bankası Bank of America’ya (BofA) yayımladığı bir raporda Türkiye’ye de yer verdi.

BofA’ya göre Türkiye’de makroekonomik ortamı destekleyici tüm iyi haberler hali hazırda fiyatlandı.

Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlere de dikkat çeken banka, söz konusu seçimlerin yurt dışındaki Türk devlet tahvillerinin getiri farkları üzerinde baskı yaratabileceği görüşünü dile getirdi.

Diğer yandan BofA, Türkiye için genel görüşün “yapıcı” olduğu vurgusunu da yaptı.

Yabancılar Türkiye İçin Hangi Değerlendirmeleri Yaptı?

Türkiye’de genel seçimlerin ardından parasal sıkılaşma adımları atılırken, söz konusu gelişmeler yabancı bankalar ve kredi derecelendirme kuruluşlarının da Türkiye’ye ilişkin beklentilerinde değişiklik yarattı.

Son olarak 12 Ocak’ta Moody’s yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin kredi notunu “B3” olarak teyit ederken, not görünümünü “durağan”dan “pozitif”e çevirmişti.

Dünyanın en büyük tahvil fonu yöneticilerinden biri olan Pimco da dün, Türkiye’nin kredi notunda yatırım yapılabilir seviyeye ulaşma yolunda olduğunu belirtti. Pimco’nun gelişmekte olan piyasalar ekibinin başında bulunan Pramol Dhawan her şeyin plana uygun gitmesi halinde, beş yıl içinde Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülke notuna ulaşabileceğini ifade etti.

BofA'ya Göre Türkiye'de Tüm İyi Haberler Fiyatlandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim Gazetesi