Borsa Yorumları

BofA’nın Yükseliş Döneminde Önerdiği Hisseler

March 11, 2024 • 4 dakika okuma süresi
BofA’nın Yükseliş Döneminde Önerdiği Hisseler

Geçen haftalarda görülen üst üste rekorlar, hisselerin bir boğa (artış beklentisi) piyasasında olduğu sinyallerini verirken, Bank of America ralliye katılmak isteyenler için fırsatlar sunduğuna inandığı bir dizi hisse öneriyor. 

Bankanın “AL” notuyla değerlendirdiği hisselerin tümü, analistlerin hedef fiyatlarına göre güçlü bir performans göstermeye hazırlanıyor. 

Dilersen lafı hiç uzatmadan BofA’nın mevcut yükseliş dönemindeki favorilerini birlikte keşfedelim. 

⚡️ Emerson Electric (EMR)

Analist Andrew Obin, şirketle yaptığı bir dizi yatırımcı toplantısının ardından Emerson için “Daha iyi portföy, iyi görünürlük = daha fazla yatırımcı ilgisi.” diyor ve ekliyor:

İyileştirilmiş büyüme ve getiri profiline ilişkin verilen mesaj, bize göre özellikle oldukça ilgi çekici.

Şirketin zayıflayan makroekonomik koşulların etkilerini görmediğini belirten analiste göre, Emerson’un güvenebileceği derin ve sağlam bir ürün hattı var.

Ayrıca banka, Emerson’ın geçtiğimiz sonbaharda National Instruments’ı satın almasının tamamlanmasının ardından yukarı yönlü ilerlediğine ve sinerjiler oluşturmak için iyi konumlanmış olduğuna inanıyor.

Obin, Emerson’ın hedef fiyatını da 120 dolardan 130 dolara yükseltti. Bu seviye, şu an hisseyi izleyen analistler arasında Wall Street’in en yüksek hedef fiyatı. 

Obin, “Emerson en iyi sektör seçimlerimizden biri olmaya devam ediyor.” diyor. 

Şirketin hisseleri, 2024 yılında şimdiye kadar 13% artış gösterdi.

🐞 Rollins (ROL)

Haşere kontrol sağlayıcısı Rollins için “Bu nefis bir hisse ve hâlâ bir ‘Al’” değerlendirmesinde.” diyen analist Jason Haas, Rollins’in önümüzdeki aylarda diğer birçok olumlu katalizörün yanı sıra “resesyon esnekliği” için iyi bir konumda olduğunu belirtiyor.

Haas, “Haşere kontrolü, ev sahiplerinin ve işletme sahiplerinin gerileme dönemlerinde en son kısacakları şeylerden biridir.” diyor.

Analist, şirket yönetimini överek Rollins’in marjları genişletmeye odaklandığına dikkat çekerek, Rollins’in ticari, termit ve konut olmak üzere üç alanda çeşitlendirilmiş işlerini beğendiğini söylüyor.

Şirketin hisseleri, bu yıl yalnızca 4% yükseldi ancak BofA’ya göre bu oldukça düşük bir değer.

Haas ayrıca haşere kontrol şirketinin ekonomik krizde bile daha iyi performans gösterebileceğini belirterek, “Ekonomik döngüler boyunca yüksek büyüme gösteren bir isim.” diyor. 

🚘 Progressive (PGR)

Analist Joshua Shanker’a göre otomobil sigortacısı için ufukta daha fazla büyüme var.

Progressive, kısa süre önce üç aylık bilançosunu açıkladıktan sonra Shanker, hisseye yönelik satın alma fırsatı konusunda daha da güven duymaya başladığını belirtti.

Banka, hisse değerinin düşük göründüğünü ve muhtemelen yatırımcıların radarı altında uçtuğunu düşünüyor.

Shanker, “Progressive, S&P 500’de büyük hisse performansı sağlayabilecek tartışmasız en az değişkene sahip hisse olabilir.” diyor.

Bu yıl yaklaşık 25% yükselen Progressive, Shanker’a göre hâlâ göz ardı edilemeyecek kadar cazip.

Shanker, “Bazıları Progressive hisselerinin pahalı göründüğünü iddia etse de, hisse hem mutlak hem de göreceli piyasa katlarında tarihsel aralığına uygun olarak işlem görüyor.” diyen analist, kısa süre önce Progressive’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 256 dolardan 261 dolara yükseltti. 

Shanker, “Bol miktarda yukarı yönlü potansiyel, sağlıklı iş ivmesi ve geniş pazarın yanı sıra rakiplerinden daha düşük risk profili ile PGR için ‘AL’ notumuzu yineliyoruz.” yorumunu yaptı. 

BofA’nın Yükseliş Döneminde Önerdiği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC