Borsa Yorumları

BofA’nın Uzun Vadede “AL” Dediği Hisseler

April 10, 2024 • 4 dakika okuma süresi
BofA’nın Uzun Vadede “AL” Dediği Hisseler

Nvidia (NVDA) hisseleri, son zamanlarda hiç olmadığı kadar popüler ve yatırımcıların oldukça ilgisini çekiyor. Ancak Bank of America, yatırımcıların dikkate alması gereken bir dizi başka hisse olduğunu düşünüyor.

Banka, bu şirketlerin büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu ve şimdi satın alınmaları için zamanın geldiğini söylüyor. 

Lafı hiç uzatmadan Bank of America’nın uzun vadede kazanmak için iyi konumlandığına inandığı hisseleri birlikte keşfedelim.

🏪 Kroger (KR)

Analist Robert Ohmes, market fiyatları yüksek kalsa da Kroger’ın tüm silindirleri ateşlediğini söyledi.

Ohmes, “Alternatif kâr akışlarından gelen katkılar ve KR’nin eczane birimlerine artan odağı nedeniyle şirketin görünümünü hem yakın hem de uzun vadede destekliyoruz.” dedi.

Analiste göre ayrıca Kroger, güçlü bir dijital varlığın yanı sıra gelişen bir ödül programına sahip. Ohmes, Kroger mağaza açılışlarının hızla devam ettiğini ve bunun hissede daha fazla kazanımına yol açması gerektiğini düşünüyor.

Şirket hisseleri bu yıl 12%nin üzerinde artış gösterdi. Ohmes, kısa bir süre önce hisse için hedef fiyatını Wall Street’in en yüksek seviyesi olan 65 dolardan 70 dolara yükseltti.

🧥 Burlington (BURL)

Analist Lorraine Hutchinson’a göre, indirim perakendecisinin hisseleri bu yıl 16% arttı ancak Burlington’ın daha gidecek çok yolu var.

Hutchinson, Burlington’ın göz ardı edilemeyecek kadar cazip “büyük satış ve marj iyileştirme fırsatlarına sahip olduğunu” söyledi. Analiste göre tıpkı Kroger gibi, yeni mağaza açılışları çevrimiçi olmaya devam ettikçe Burlington için de bol miktarda hisse kazanımları olacak.

Önümüzdeki 5 yıl içinde şirket her yıl 100 net yeni mağaza açmayı planlıyor ancak bu sayının yıldan yıla artmasını bekliyor.” diyen Hutchinson, bunun da daha fazla gelir artışına yol açması gerektiğini sözlerine ekledi.

Hutchinson ayrıca Burlington’ın hem yüksek hem de düşük gelirlileri cezbetme konusunda başarılı olduğunu belirtti. Analist, şirketin fiyatlandırma gücüne, sağlam tedarik zincirine ve tüketicinin bildiği ve değer verdiği marka isimlerine sahip olduğunu belirtti:

“Geri dönüş ivmesi ve devam eden olumlu fiyat dışı perakende temelleri göz önüne alındığında, Burlington bize göre daha iyi performans için iyi konumlanmış durumda.”

💸 JPMorgan Chase (JPM)

Analist Ebrahim Poonawala, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon ile yaptığı görüşmenin ardından bankacılık devi hakkında daha da iyimserleşti.

Poonawala, JPMorgan’ın yukarı yönlü bir ivmede olduğunu belirterek hisse için bir dizi olumlu katalizörden bahsetti. Bunlar arasında güçlü büyüme, birinci sınıf bir bilanço ve “stratejik opsiyonellik” yer alıyor.

Bu da analiste göre bankayı “yukarı yönlü sürprizler için bir potansiyel” ile baş başa bırakıyor.

BofA ayrıca, ekonomide bir gerileme görülmesi durumunda hissenin “savunulabilirliğe” sahip olduğunu söyledi. Hisseler son 12 ayda 53% artış gösterdi ve Poonawala daha çok yükselme potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Analist, “İzlediğimiz bankalar arasında JPM’nin hem bilanço açısından hem de rekabet avantajını esnetme yeteneği göz önüne alındığında uygulama açısından en iyi konumda olduğunu düşünüyoruz.” diyor.

BofA’nın Uzun Vadede “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC