Borsa Yorumları

BofA’nın Seçtiği Temettü Hisseleri 

BofA’nın Seçtiği Temettü Hisseleri 
Google News Icon Takip Et

Bank of America, ABD ekonomisi iyileşmeye devam ederken bazı öne çıkan temettü hisselerinin yatırımcıların portföy getirilerini artırmaya yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Hisse ve nicelik stratejisti Savita Subramanian, geçen hafta yazdığı bir notta, bankanın ABD rejim göstergesinin şubat ayında ikinci ayda da iyileşme göstererek ekonominin toparlanma aşamasında olduğunu teyit ettiğini belirtti.

Subramanian, geçmişte ortalama sekiz ay süren bu dönemde, temettü ödeyen hisselerin iyi performans gösterenler arasında yer aldığını söyledi:

Şu anda, temettülerin toplam piyasa getirilerine katkısının, düşen nakit getirileri ve yüksek fiyat getirilerinin damgasını vurduğu bir dönem olan son on yılda olduğundan önemli ölçüde daha yüksek olabileceği bir toplam getiri dünyasında olduğumuza inanıyoruz.

Subramanian, bu alandaki fırsatları keşfetmek için temettü verimine göre Russell 1000’in ikinci beşte birlik dilimine bakıyor. Bu kısım, sektördeki ikinci en yüksek temettü verimi dilimini içeriyor. Ayrıca, temettü düşüşleri öncesinde fiyatların düşmesi halinde en yüksek temettü verimi grubu olan ilk beşte birlik dilime geçebilecek bazı sıkıntılı şirketlere karşı da koruma sağlıyor.

Subramanian “Bu dilim aynı zamanda ‘düşük al, yüksek sat’ değerleme disiplinini de içeriyor, zira fiyatlar temettü artışından daha hızlı yükselirse, şirketler üçüncü beşte birlik kısma geçecektir.” diyor. 

Bu yorumlara paralel aşağıda BofA’nın seçtiği temettü hisselerini inceleyebilirsin:

  • Essex Property Trust (ESS)
  • Chevron (CVX)
  • Fifth Third Bancorp (FITB)
  • American Electric Power (AEP)
  • Kimberly-Clark (KMB)
  • Alliant Energy (LNT)
  • Morgan Stanley (MS)
  • Consolidated Edison (ED)
  • Nordstrom (JWN)
  • Park Hotels & Resorts (PK)

🛢️ Listedeki enerji isimleri arasında 4,2% temettü getirisine sahip Chevron öne çıkıyor. Şirket geçen yıl hissedarlarına 11,3 milyar dolar temettü dağıtarak ve 14,9 milyar dolarlık hisse geri satın alarak rekor miktarda nakit ödedi. Geçtiğimiz ay petrol devi üç aylık temettü ödemesini 8% artıracağını açıkladı.

Chevron CEO’su Michael Wirth, şubat ayında yaptığı bir açıklamada geçen yıl şirketin “piyasa değerinin neredeyse 10%’unu hissedarlarına geri döndüğünü” söyledi.

FactSet’e göre, yıl başından bu yana 4% yükselen hissenin ortalama notu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” ve analistlerin konsensüs hedef fiyatı CVX’te 14% artış öngörüyor. 

⚡ American Electric Power ve Consolidated Edison da dahil olmak üzere birkaç kamu hizmeti hissesi de listede yer alıyor. Sektör bu yıl piyasanın altında performans gösterdi ancak bazı temettü hisseleri performansını korumaya devam ediyor.

FactSet’e göre, 4,3% temettü verimine sahip American Electric Power, analistler tarafından “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirilirken, Consolidated Edison’a verilen ortalama notu ise “TUT”. 

American Electric Power bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 2% yükselirken, Consolidated Edison ise 2,6% değer kaybetti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC