Borsa Haberleri

BofA’nın Merrill’i ve Wells Fargo, Müşterilere Bitcoin ETF Sunmaya Başladı

Mart 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BofA’nın Merrill’i ve Wells Fargo, Müşterilere Bitcoin ETF Sunmaya Başladı

Bank of America’nın (BAC) Merrill Lynch’i ve Wells Fargo (WFC), kripto varlıkların artan popülaritesine paralel olarak uygun varlık yönetimi müşterilerine spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) sunuyor.

Bank of America’nın planlarına aşina bir kaynak Reuters’e yaptığı açıklamada, ETF’lerin haftalardır müşterilere sunulduğunu söyledi.

Wells Fargo da bir e-postada “Spot Bitcoin ETF’leri, Wells Fargo Advisors’taki bir danışman aracılığıyla veya çevrimiçi WellsTrade platformumuz aracılığıyla satın alınabilir.” ifadelerini kullandı. 

Bu gelişme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ocak ayında bu tür yatırım araçlarına verdiği onayın hemen ardından geldi.

Spot Bitcoin ETF’leri, yatırımcılara dünyanın en büyük kripto para birimine doğrudan sahip olmadan yatırım yapma imkanı sunuyor. SEC ile on yıl süren bir mücadelenin ardından, 11 Bitcoin ETF’i geçen ay ABD’de işlem görmeye başladı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti