Borsa Yorumları

BofA’nın Ekonomik Toparlanma Döneminde Favori Küçük Hisseleri

Ağustos 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA’nın Ekonomik Toparlanma Döneminde Favori Küçük Hisseleri

Bank of America, ekonomik toparlanma konusunda iyimserliğini artırıyor ve bu dönemde en büyük kazananların küçük sermayeli şirketler olabileceğine inanıyor. 

Stratejist Jill Carey Hall, bu kapsamda Russell 2000’de listeli, temettü ödeyen veya son 12 ayda hisse geri alımı yapan ve “AL” notuna sahip piyasa değeri küçük hisselerden oluşan bir liste paylaştı:

  • Academy Sports and Outdoors (ASO)
  • Atlast Energy Solutions (AESI)
  • California Resources (CRC)
  • Commercial Metals Company (CMC)
  • Urban Outfitters (URBN)
  • Patterson Companies (PDCO)
  • Northern Oil & Gas (NOG)
  • Chord Energy (CHRD)

Enerji isimleri Northern Oil and Gas ve Chord Energy listeye girdi. Temmuz ayında RBC Capital, Chord Energy’de minimum 75%’lik hissedar ödemesinin üzerine çıkma olasılığını gördüğünü söyledi.

CHRD hisseler, bugüne kadar 14% değer kazandı ve analistlerin ortalama hedef fiyatları, yıl sonunda 17%’lik bir ek artışa işaret ediyor.  

Analistler, Northern Oil and Gas hisselerinde de benzer şekilde boğa (artış beklentisi) konumunda. Hisseyi izleyen analistlerin 90%’ından fazlası NOG’a “AL” notu vermiş ve konsensüs hedef fiyatları da 21,5%’lik bir artışa işaret ediyor. Şirket hissesi, 2023’te 30%’dan fazla değer kazandı.

Urban Outfitters de listede yer alıyor ancak Wall Street bu hisseden o kadar da emin değil; Urban Outfitters’ı inceleyen 15 analistten yedisi hisseyi “TUT” olarak değerlendiriyor. 

Ancak analistlerin konsensüs hedef fiyatı da 38,82 dolar seviyesinde, ki bu da hisselerin cuma günkü kapanışa göre 16%’dan fazla yükselebileceği anlamına geliyor. URBN, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 40% yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC