Borsa Yorumları

BofA’nın 4. Çeyrek için “AL” Dediği Hisseler

October 4, 2023 • 3 dakika okuma süresi
BofA’nın 4. Çeyrek için “AL” Dediği Hisseler

Bank of America, dördüncü çeyreğe girerken hem piyasa hem de ticari katalizörlerden faydalanabilecek bir grup hisse öneriyor.

Eylül ayı hem S&P 500 hem de Nasdaq için 2023 yılının en kötü ayı oldu ve söz konusu endeksler bu dönemde sırasıyla 4,9% ve 5,8% değer kaybetti. 30 hisseden oluşan Dow endeksi de eylülde 3,5% geriledi.

Bu satışlar Wall Street’te tarihsel olarak zayıf bir ay olan eylülün tipik bir örneğiydi ama yine de üç ana endeks de yılbaşından bu yana hâlâ kazanç yolunda ilerliyor.

Aşağıda Bank of America’nın önümüzdeki çeyrek için yakından izlediği hisseleri inceleyebilirsin. Bu listede yer alan tüm hisseler, BofA Securities tarafından “AL” notuna sahip: 

  • Kraft Heinz (KHC)
  • Occidental Petroleum (OXY)
  • Five Below (FIVE)
  • Boieng (BA
  • CSX (CSX)

✈️ Havacılık devi Boeing, hisse başına 300 dolarlık hedef fiyatıyla BofA listesinde yer alan isimlerden biri oldu. Bankanın bu tahmini, hissenin cuma günkü 191,68 dolar seviyesindeki kapanışına göre, önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 57% artabileceği anlamına geliyor. 

Boeing hisseleri, ocak ayından bu yana yalnızca 0,6% yükseldi ancak analist Ronald Epstein önümüzdeki dönem için oldukça umutlu:

Boeing 737 talebinin, küresel yolcu filosunun büyük bir kısmının kapasite açısından kısıtlı kalması nedeniyle güçlü olmasını bekliyoruz. Üretim oranlarını artırmaya yönelik yakın vadeli zorluklara rağmen Boeing, iyileşen üretim ve kârlılık seviyelerinin önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık 17 milyar dolarlık ek 737/787 envanterinin azalması ile bir aya gelmesiyle önemli ölçüde serbest nakit akışı yaratmaya hazırlanıyor.

🚂 Demiryolu taşımacılığı şirketi CSX hisseleri yılbaşından bu yana 2%’den fazla düşüş gösterdi. Şirket, temmuz ayındaki ikinci çeyrek bilançosunda beklentilerin altında rakamlar açıklamasına rağmen, CEO Joseph Hinrichs şirketin ABD iyimserliğini korudu ve şirketin ağına yeni nakliyeciler eklediğini söyledi.

Bank of America’nın hisse başına 38 dolarlık hedef fiyatı, CSX’in cuma günkü kapanışa göre hissede yaklaşık 24% ima ediyor. 

Analist Ken Hoexter, “CSX’in hizmet kazanımlarını, hacim payı kazanmada ve karayolu taşımacılığından önemli bir büyüme faktörü olarak görüyoruz.” diyor.

🥫 Kraft Heinz hisseleri de 2023’te pek iyi günler geçirmedi. Hisse yılbaşından bu yana 18%’den fazla değer kaybetti ve şirket yönetimi, gıda şirketinin bu yılın başlarında fiyatları artırmasının ardından enflasyon baskılarının müşteri harcamalarını engellediğini belirtti.

Ancak Bank of America, 48 dolar seviyesindeki hedef fiyatıyla KHC’de önümüzdeki 12 ayda 43%’lük bir artış öngörüyor. 

BofA’nın 4. Çeyrek için “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC