Borsa Haberleri

BofA, Zillow Hisseleri için “AL” Tavsiyesi Verdi

January 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA, Zillow Hisseleri için “AL” Tavsiyesi Verdi

Emlak piyasasının 2023 başlarında dibe vurma ihtimali olduğu belirtilse de BofA Securities analisti Curtis Nagle’ın çifte not yükseltmesi yaparak “AL” seviyesinde tavsiye etmeye başladığı Zillow (Z) hisseleri pazartesi günü ilk işlem saatlerinde 8,2% yükseldi.

● Bu yükseliş hareketi, “satın alım gücünün artması nedeniyle 2024’te büyümenin çift haneli rakamlara geri dönebileceği konusunda Nagle’nin güvenini artırıyor”.

● Müşterilere yönelik bir bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan analist, Zillow (Z)’a yönelik çeşitli girişimlerin hisse kazançlarını artırabileceğini ve yüksek kaldıraçlı bir gider tabanı olması nedeniyle “düzeltilmiş FVAÖK’ün 2023-2025 arasında neredeyse ikiye katlanabileceğini tahmin ettiklerini” belirtti.

● Nagle, “Tahminlerimize göre minimum düzeyde sektör üstü bir performanstan bahsediyoruz. Buna ek olarak şirketin kendi sektöründe lider olan sanal ev turu şirketi Showing Time’ı satın alması, 3D sanal tur özelliğini başlatması ve konut alımı konusunda çok istekli olan kullanıcılarını belirleyebilmek adına daha fazla yatırım yapması, ileride dönüşümleri ve kazançları daha üst noktaya taşıyabilir.” ifadelerini kullandı.

BofA, Zillow Hisseleri için “AL” Tavsiyesi Verdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha