Borsa Haberleri

BofA Yorumu: Palantir Hisselerindeki Düşüş Abartıldı

December 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
BofA Yorumu: Palantir Hisselerindeki Düşüş Abartıldı

Yatırım kurumu Bank of America bu hafta yaşanan satışları “abartılı” bulduğunu açıklayarak Alex Karp yönetimindeki Palantir Technologies (PLTR)’i savunsa da, şirket hisseleri perşembe günü açılış öncesi işlemlerde az miktarda düştü.

● Palantir (PLTR) için “AL” tavsiyesinde bulunan ve 14 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen analist Mariana Perez Mora, hissenin bu hafta şu ana kadar 13% düştüğünü kaydetti. Potansiyel bir resesyona doğru yol aldığımız bu ortamda yazılım altyapısına yönelik harcamalar, şirketin özel amaçlı ortaklıklara (SPAC) yatırım yapma stratejisi ve yakın zamanda yaşanan not indirimleri konusunda yatırımcıların endişeleri gün geçtikçe artıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Müşterilere yönelik bir bilgilendirme yazısında, “Bize göre, Palantir’in özel amaçlı ortaklıklara yatırım stratejisinde zamanlama kötü görünüyordu ve şirket bugüne kadar yatırım hedeflerine ulaşamadı” ifadelerini kullanan Perez Mora, şirketin daha şimdiden 334 milyon dolarlık zararı kabullendiğini ve cari borsa tablosu göz önüne alındığında dördüncü çeyrekte 14 milyon dolarlık bir darbenin daha gelebileceğini belirtti.

● Perez Mora yine de, bu stratejinin Palantir’in (PLTR) satışlara yönelik “agresif” yaklaşımının bir göstergesi olduğunu ve gelir artışının güçlü olduğu bir yıl yaşatma olasılığının yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

● Perez Mora ayrıca, yatırımcıların Palantir (PLTR)’den 6 dolarlık hisse fiyatıyla “bedava” yararlandıklarını ve hükümet riskinin ise hisse başına 7 dolar değerinde olduğunu kaydetti.

BofA Yorumu: Palantir Hisselerindeki Düşüş Abartıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha