Borsa Yorumları

BofA Üstün Getiri Sunan Bu Hisselere “AL” Diyor

BofA Üstün Getiri Sunan Bu Hisselere “AL” Diyor
Google News Icon Takip Et

Fed’den zaman zaman gelen şahin yorumlar, jeopolitik gerilimler, politika gevşemesi beklentilerine ket vuran veriler ve birçok karmaşaya rağmen borsalar bu yıl şimdiye kadar gücünü korudu diyebiliriz. 

Başta yapay zekâ devleri olmak üzere teknoloji ve iletişim sektörlerinin başı çektiği bu performans, Bank of America’ya göre yakın zamanda da hız kesmeyecek. 

Banka, önümüzdeki dönemlerde de yatırımcısına sağlam getiriler sunma potansiyeli taşıyan ve “AL” notuyla değerlendirdiği bir dizi hisse paylaştı. 

☎️ T-Mobile (TMUS)

BofA analisti David Barden, şirket yönetimiyle yapılan bir dizi yatırımcı toplantısının ardından “artan güvene” atıfta bulunarak T-Mobile’ın iş ivmesinin hareketlendiğini söylüyor.

Özellikle T-Mobile’ın genişbant fırsatını çok beğendiğini söyleyen Barden, “Fiber stratejisi basit ve sade bir şekilde getiri elde etmekle ilgili.” diyor. 

Barden ayrıca T-Mobile’ın U.S. Cellular’ın kablosuz spektrumunu satın alma önerisini beğendiğini ve daha kırsal alanlarda kazanılacak pazar payı olduğuna inandığını söylüyor: 

Toplantıdan TMUS’un mevcut planını uygulama ve olgunlaşmış bir pazarda yeni büyüme segmentleri belirlemeye devam etme becerisine güvenerek çıktık.” 

Bu yıl şimdiye kadar 10% değer kazanan şirket için Barden, “Önümüzde uzun bir büyüme yolu var.” diye ekliyor. 

🛳️ Viking Holdings (VIK)

Mayıs ayı başında halka açılan lüks kruvaziyer şirketinin tüm silindirleri ateşlediğini söyleyen analist Andrew Didora, geçtiğimiz günlerde hisseyi “AL” notuyla izlemeye başladı. 

Didora, “VIK, günlük 500 doların üzerinde net gelir üreten benzersiz, üst düzey bir iş modeli işletiyor; bu rakam, tüm kruvaziyer hatlarından, diğer her şey dahil tatil köylerinden ve halka açık otel şirketlerinden daha yüksek.” diyor. 

Analist, Viking’in belirli bir müşteri tabanına hitap eden “net bir nişe” sahip olduğunu ve bunun da rekabetin şiddetli olmasına rağmen şirketi özellikle cazip kılan bir özellik olarak öne çıktığını düşünüyor.  Ayrıca, kötüleşen makroekonomik görünüm bir miktar risk oluştursa da Didora’ya göre bu görünüm önemli bir zorluk teşkil etmeyecek.

Didora ayrıca Viking’in bazı denizcilik rotalarının mevsimsel olduğunu ancak haziran ayında 8% yükselen hisselerin mevcut fiyatlarla göz ardı edilemeyecek kadar cazip olduğuna inanıyor ve ekliyor:

Lüks kruvaziyer pazarına ve üstün getirilere yelken açıyor.”

ℹ️ Samsara (IOT)

Analist Matt Bullock ve ekibine göre, güvenlik ve verimlilik yazılım şirketi “kategori lideri, ezber bozan ve yapay zekâ kazananı bir isim.”

Bullock, Samsara’nın yapay zekâ özellikli araç içi kameralarının karayolu güvenliğinde çıtayı yükselttiğini söyleyerek kısa süre önce hisseyi “AL” notuyla izlemeye başladı. 

Yapay zekâ özellikli araç kameraları ve gerçek zamanlı sürücü koçluğu yazılımı ile işletmeler toplam kazaları 29% oranında azaltabiliyor.” diyen analist, Samsara’nın sağlam bir müşteri tabanı ile büyük bir toplam adreslenebilir pazara sahip olduğunu da vurguluyor. 

Son 12 ayda 25% ralli yapan şirket için “Yapay zekâ özellikli araç içi kamera ve yazılım çözümleri için çok yıllı bir benimseme döngüsünün eşiğindeyiz.” yorumunu yapan Bullock, hisse ucuz olmasa da yatırımcıların şimdiden hisse biriktirmeye başlamaları gerektiğini söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC