Borsa Haberleri

BofA, S&P 500’ün Yıl Sonu Hedefini Yükseltti: Ralli Devam Edecek

September 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA, S&P 500’ün Yıl Sonu Hedefini Yükseltti: Ralli Devam Edecek

Bank of America analisti Savita Subramanian, S&P 500’ün 2023 yıl sonu hedefini 4.300’den 4.600’e yükselterek rallinin daha da genişleyeceğini söyledi.

Subramanian yaptığı açıklamada, “Ekonomistlerin konsensüs görüşü ‘resesyonun önlendiği’ yönünde ancak hisselerde yeni bir ayı (düşüş eğilimi) dalgası ortaya çıktı.” diyor.

Bununla birlikte, “beş hedef göstergenin net mesajının yükseliş yönünde” olduğunu belirten analist, ralli genişledikçe piyasa değerine göre ağırlıklandırılan S&P 500’deki ortalama hisseler için daha da iyi getiriler bekliyor.

Analist, “Beş piyasa göstergemiz ve daha geniş ABD hisse stratejisi görüşlerimiz, eşit ağırlıklı S&P 500’den sermaye ağırlıklı endekse göre daha iyi getirileri destekliyor.” dedi.

Subramanian’ın S&P 500 için ayı senaryosu 4.100 ve boğa (artış eğilimi) senaryosu 4.700 seviyesinde.

Bu değişiklik, artan petrol fiyatları ve zayıflayan küresel makro gibi bir dizi düşüş endişesinin piyasalar üzerinde baskı yarattığı bir dönemde gerçekleşti. Üç büyük ortalamanın tamamı bu ay negatif seyrederken, S&P 500 ve Nasdaq Composite bu çeyrekte düşüş gösterdi.

Ancak Subramanian, yapay zekâ ile elde edilen verimlilik kazanımlarının ileride şirketler için gelir artışını destekleyeceğini ve bu gelişmenin özellikle eşit ağırlıklı S&P 500’ü sermaye ağırlıklı endekse göre daha fazla destekleyeceğini düşünüyor.

BofA, S&P 500’ün Yıl Sonu Hedefini Yükseltti: Ralli Devam Edecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC