Borsa Haberleri

BofA: Resesyon, Teknoloji Sektöründeki Coşkuyu Kırabilir

Mayıs 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
BofA: Resesyon, Teknoloji Sektöründeki Coşkuyu Kırabilir

Bank of America, ABD ekonomik görünümündeki aşağı yönlü eğilimin devam etmesinin, ciddi bir yatırımcı ilgisi gören teknoloji hisselerinde bir çalkantıya yol açabileceğini düşünüyor. 

Michael Hartnett öncülüğündeki BofA analistleri, ABD’de bir süredir beklenen resesyonun, tıpkı 2008’deki gibi “kredi ve teknoloji sektörünü baskılayacağını” düşünüyor. 

BofA’ya göre yatırımcılar 10 Mayıs haftasında teknoloji hisselerine toplam 3,8 milyar dolar harcamış. Bu, Aralık 2021’den bu yana görülen en büyük rakam.

Yatırımcıların FED’in yakında para politikasında yumuşamaya gideceği beklentileriyle teknoloji ağırlıklı Nasdaq da yılbaşından bu yana 22%’lik bir ralli yaptı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg