Borsa Haberleri

BofA, Google’dan Vazgeçmiyor!

Şubat 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA, Google’dan Vazgeçmiyor!

Microsoft (MSFT)’un OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT teknolojisini Bing arama platformuna entegre etme çalışmaları sonucunda Google arama motoruna yönelik büyük bir tehdit ortaya çıkmıştı.

Google (GOOGL)’ın itibarı bu durumdan son birkaç ayda olumsuz etkilense de şirketin bazı temel yapay zeka avantajlarına sahip olduğunu düşünen BofA bu hisseyi hâlâ “AL” notuyla tavsiye ediyor.

● BofA analisti Justin Post konuya ilişkin yorumlarında, “Bing indirme sayısındaki artış, ocak ve şubat aylarında istikrarını koruyan Google indirme sayılarını etkilemedi. 2022 sonunda tanıtılan ChatGPT sonrasında Google arama gelirlerinde bir düşüş olduğunun henüz tespit etmedik.” ifadelerini kullandı.

● ChatGPT lansmanı kasım ayının son günlerinde yapılırken, yaklaşık 1% düşen NASDAQ endeksine kıyasla Alphabet (GOOG) hisseleri yaklaşık 12% geriledi.

● Ancak şirket, yapay zeka ve makine öğreniminde “arama ve bulut talebindeki kademeli artışı destekleyecek” ve bunun yanı sıra Google reklam platformunun gelişmesini sağlayacak “büyük bir avantaja” sahip.

● “AL” notunu yineleyen ve 12 aylık ortalamada 125 dolarlık fiyat hedefi belirleyen analist, hisse için 39% yukarı yönlü bir salınım bekliyor. GOOG pazartesi erken saatlerde 1,1% yükseliş kaydetti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti