Borsa Haberleri

BofA, Bu Ödeme Hissesinde 60% Artış Bekliyor

October 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
BofA, Bu Ödeme Hissesinde 60% Artış Bekliyor

Bank of America’ya göre Block (SQ) hisseleri, ödeme şirketinin yüksek kaliteli temellerine göre oldukça ucuz bir seviyeden işlem görüyor.

Banka, hissenin “AL” notunu korurken, SQ için 71 dolar seviyesinde bir hedef fiyat belirledi. Bu hedef, Block’un dünkü kapanış fiyatı olan 43,71 dolara göre 62%’lik bir artışa işaret ediyor.

Square ve CashApp’in ana şirketi olan Block’un hisseleri, ocak ayından bu yana 30%’dan fazla değer kaybetti. Hisse, yalnızca Temmuz sonundan bu yana 46% geirledi.

Analist Jason Kupferberg, “Bu geri çekilmenin oldukça yersiz olduğuna inanıyoruz ancak bunun şu nedenlerden kaynaklandığından şüpheleniyoruz: 1. Yüksek faiz ortamında büyümeden uzaklaşma; 2. Yatırımcı pozisyonu; 3. Square’i çevreleyen sorular.” diyor. 

Kupferberg ayrıca Block’un güçlü temellerini şirketin potansiyel yükselişi için bir katalizör olarak işaret etti. Analist, hissenin mevcut ucuz değerlemesinin yanı sıra, Block’un yüksek kaliteli iş modeline karşı duyarlılığın çok olumsuz olduğunu düşünüyor.

BofA, Bu Ödeme Hissesinde 60% Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC