Borsa Yorumları

BofA: Bu Hisseler Piyasalarda Olası Bir Düzeltme için Birebir

BofA: Bu Hisseler Piyasalarda Olası Bir Düzeltme için Birebir
Google News Icon Takip Et

Piyasalarda son zamanlarda görülen dalgalanmalar bazı yatırımcıları tedirgin ediyor olabilir ancak Bank of America, bu hafta analistlerin mevcut ortam için en iyi konumlanan isimlerini paylaştı.

Banka, bu şirketlerin bol miktarda yukarı yönlü cazip bir risk/getiriye sahip olduğunu düşünüyor. Biz de mevcut belirsizliği yenebilecek isimleri tespit etmek için Bank of America’nın araştırmasını inceledik.

Dilersen bunlar hangi hisseler? Analistler bu hisseler için neler söyledi? birlikte bakalım.

🏦 Wells Fargo (WFC): Analist Ebrahim Poonawala’ya göre bankacılık devi tüm sistemleri devreye sokuyor.

Kısa bir süre önce Wells yönetimiyle yaptığı bir toplantıdan hisseye olan inancını daha da artırarak çıkan Poonawala, “Kredi alanında pazar payı kazanmanın yanı sıra yönetim, kredi kartı tekliflerini artırmaya, varlık yönetimi işini tersine çevirmeye ve yatırım bankacılığı gelirlerini büyütmeye odaklanmış durumda.” diyor. 

Poonawala ayrıca Wells’in “Basel reformlarına uyum sağlamak için en iyi konumdaki küresel sistemik öneme sahip bankalar arasında yer aldığını” düşünüyor. 

Küçük bir not: Basel reformları, bankaların ne kadar sermaye tutmaları gerektiğini belirleyen uluslararası bir düzenleyici çerçeveye verilen isim.

Wells’in bankacılık sektöründeki “en iyi risk/ödüllerden” birini sunduğunu belirten Poonawala, hissenin bu yıl şimdiye kadar 0,2% gerilediğini ancak bu durumun tersine dönmesini beklediğini söyledi. Poonawala, “WFC, çoklu katalizörlere sahip çok yıllı bir dönüşüm hikâyesi.” dedi. 

🛍️ TJX Companies (TJX): Perakendeci TJX, bu ayın başlarında üst ve alt satırda bir artışla güçlü bir ikinci çeyrek bilançosu açıkladı.

Analist Lorraine Hutchinson, şirketin satış ve brüt gelirlerinin çok etkileyici olduğunu ve mevcut “yüksek çıtayı aştığını” düşünüyor ve “Hisse kazançları da belirgin hale geldi.” diyor.

Ve bu sadece şirketin TJ Maxx mağazaları ya da Marshall’s için geçerli değil. TJX’in HomeGoods mağazaları da gücünü artırdı.

Hutchinson, HomeGoods’un birkaç çeyrek boyunca negatif seyrettikten sonra “pozitife döndüğünü” söyledi ve şirketin üçüncü çeyreğe şimdiden iyi bir başlangıç yaptığına dair işaretler olduğunu belirtti.

Hutchinson, “TJX’i takas indiriminden faydalanmak için iyi konumlanmış bir pazar payı oyuncusu olarak görüyoruz ve ‘AL’ notumuzu yineliyoruz.” dedi.

TJX hisseleri bu yıl yaklaşık 12% değer kazandı. 

🖥️ Meta Platforms: BofA, Meta hisselerinin bu ay 10% düştüğünü ancak hissedarların sakin kalması gerektiğine inanıyor.

Analist Justin Post, bu hafta başında yazdığı bir notta, yatırımcıların son dönemdeki düşük performansla ilgili endişelerinin abartılı olduğunu belirtti. 

Post, “Meta’nın, Threads ve Mesajlaşma alanlarındaki performansı, kolay rekabet ve artan Advantage+ benimsenmesi göz önüne alındığında, sektördeki yeni harcamalardan yararlanmak için rakiplerine göre en iyi konumda olduğunu düşünüyoruz.” dedi. 

Post, Meta’nın artan dijital reklam harcamalarından, e-ticaret harcamalarından ve Instagram ve Facebook’un ana şirketinin pazar payı almasına yardımcı olacak gelişen yapay zekâ becerilerinden yararlanacağını düşünüyor.

Dahası, Post’a göre hissenin değerlemesi cazip META’nın “daha fazla yükselmesi için alan bırakıyor.” 

BofA, “Wall Street, 2024 harcama hedefleri konusunda daha fazla kesinliğe sahip olduğunda, hissenin 2024 yükseliş potansiyeli konusunda yenilenmiş bir coşku görebileceğine inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC