Borsa Haberleri

BofA: Bu Hisse Yeni Yapay Zekâ Lideri Olabilir

BofA: Bu Hisse Yeni Yapay Zekâ Lideri Olabilir
Google News Icon Takip Et

Bank of America yazılım devi Adobe’un (ADBE) yapay zekâ alanındaki atılımlarını sürdürerek bu yılki güçlü kazanımlarını artırabileceğine inanıyor. 

Şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükselten banka, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 575 dolardan 630 dolara taşıdı. BofA’nın yeni tahmini, çarşamba günkü 514,49 dolarlık kapanışa göre Adobe hissesinin 22%’in üzerinde artabileceği anlamına geliyor. 

Analist Brad Sills, Adobe’un yapay zekâ alanında lider bir konuma gelmenin eşiğinde olduğunu ve şirketin mart ayında piyasaya sürülen kendi yapay zekâ yazılımı Firefly’ın vaatleri sayesinde önümüzdeki yıl güçlü getiriler görmeye başlayabileceğini düşünüyor. 

Sills, “Adobe eğrinin üstünde gidiyor ve üretici yapay zekâ destekli içerik oluşturma aracı Firefly gibi yapay zekâ tekliflerinin, 2024 mali yılından itibaren anlamlı gelir/serbest nakit akışı artışı sağlamaya başlayacağına inanıyoruz.” diyor. 

Analist, Firefly için potansiyel bir ücretli abonelik seçeneğinin yanı sıra hizmet için kredi paketleri ve Adobe’un kendi geniş dil modeliyle verileri harmanlamak için diğer markalarla yapılan anlaşmaları yapay zekâdan faydalanmak için olası fırsatlar olarak görüyor.

Adobe hisseleri, 2023’te şimdiye kadar 52% değer kazandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC