Apple Haberleri

BofA: 2024 için En İyi Seçimimiz Apple

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BofA: 2024 için En İyi Seçimimiz Apple

Apple (AAPL) hissesindeki son gerilemeye rağmen, Bank of America teknoloji devini 2024 için en iyi seçim olarak adlandırdı. 

Kısmen genel piyasadaki düzeltme nedeniyle Apple hisseleri, bu yıl şimdiye kadar 11% düşüşle son zamanlarda bir miktar zayıflık yaşadı. Yatırımcılar gerileme döneminde temkinli davrandıkça, teknoloji hisseleri de dahil olmak üzere daha riskli varlıklardan geri çekilmeyi tercih etti. 

Ancak bu yıl Apple hisse fiyatlarındaki düşüşün daha spesifik nedenleri de var: Bazı yatırımcıların Apple’ın gelecekteki büyüme beklentileri hakkında endişelenmesine yol açan yavaşlayan iPhone satışları veya son sürümlerde yenilik eksikliği ile ilgili korkularla, iPhone talebine ilişkin endişeler bir rol oynuyor.

Buna ek olarak, Çin’deki rekabet ve Apple’ın yapay zekâ alanındaki hareket eksikliği de hisseyi olumsuz etkileyen faktörlerden.

“Apple’ı Zengin Bir Katalizör Yolu Bekliyor”

Yine de son dönemdeki bu son zayıflığa rağmen Bank of America, Apple’ın uzun vadeli beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. BofA yatırımcılara gönderdiği bir notta, Apple’ın önünde “zengin bir katalizör yolu” olduğunu ve savunmacı nakit akışlarının şirketi 2024 için en iyi seçim haline getirdiğini söyledi.

Bu katalizörler arasında BofA, kazançlarında sermaye getirisinin yeniden artırılmasını, Apple Worldwide Developers Conference’da üretici yapay zekâ duyurularını, sonbaharda yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesini ve her çeyrekte brüt kâr dolar büyümesinde yeniden hızlanmayı gösterdi.

Talepteki mevcut zayıflığın Apple hisselerinde hâlihazırda fiyatlandığını düşünen BofA, “Kontrollerimiz, bu yıl 4 yeni iPhone modelinin de gelişmiş yapay zekâ/makine öğrenimi performansı sağlayabilecek aynı uygulama işlemcisiyle (A18) piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.” dedi.

Apple hisseleri için “AL” notunu ve 225 dolarlık hedef fiyatını yineleyen banka, Apple’ın 2 Mayıs’taki bilançosunda analistlerin konsensüs tahminlerini aşacağını ögnröyüro. Banka, Apple’ın yeni Vision Pro satışlarından 1 milyar dolara kadar gelir elde edeceğine inanıyor. 

BofA: 2024 için En İyi Seçimimiz Apple

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing