Borsa Haberleri

Boeing ve NASA 425 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı!

January 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Boeing ve NASA 425 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı!

Çarşamba günü açıklamalarda bulunan NASA, yakıt verimliliği daha yüksek bir uçağın test modelini üretmesi için Boeing (BA)’e 425 milyon dolar fon aktarıldığını duyurdu.

● Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin sürdürülebilir uçuş demonstratörü, Biden yönetimi ve sivil havacılık sektörünün 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma yönündeki kapsamlı çalışmalarının bir parçası niteliğinde görülüyor.

● Yeni uçağı 2030 yılından önce test etmeyi hedefleyen Boeing (BA) ve ortakları 7 yıl boyunca 725 milyon dolar fon sağlayacak.

● NASA yetkilisi Bill Nelson, “NASA’nın tam ölçekli bir demonstratör üretilmesi ve test edilmesi amacıyla Boeing ile giriştiği ortaklığın, yakıtı daha verimli kullanmak suretiyle çevreye, ticari havacılık endüstrisine ve tüm dünyadaki yolculara fayda sağlayan, geleceğin ticari uçaklarının doğmasına yardımcı olacak.” dedi.

Boeing ve NASA 425 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha