Borsa Haberleri

Boeing, Ticari Jet Teslimatlarını Artırdı

July 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Boeing, Ticari Jet Teslimatlarını Artırdı

Boeing (BA) salı günü yaptığı açıklamada, 2022’nin ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 53% daha fazla ticari jet teslim ettiğini söyledi. Şirketin 27 Temmuz’da geride bıraktığımız üç aylık dönemde elde ettiği kazançları bildirmesi bekleniyor. Finansal veri ve yazılım şirketi FactSet’in anketine katılan analistler, şirketin düzeltilmiş zararını hisse başına 7 sente indirmesini öngörüyor. Amerikan havacılık şirketinin hisseleri salı gün ortası işlemlerinde yaklaşık 8% arttı. Boeing hisseleri bu yıl 27% düşmüş ve S&P 500 Endeksi’nde 19% gerilemişti.

Boeing Hissesi Yaklaşık 8% Yükseldi

Boeing, 2022’nin geride bıraktığımız üç aylık döneminde geçen yılın ikinci mali çeyreğine göre ticari uçak teslimatlarını artırdı. 2021’nin ikinci çeyreğinde 79 ticari jet teslimatı yapan şirket, bu yıl 53%’ten fazla artışla söz konusu sayıyı 121’e çıkardığını söyledi. Bu artışı şirket hissesinde yaşanan yaklaşık 8% oranındaki yükselme takip etti. Havacılık şirketinin hisseleri yıl içinde 27% kayıp yaşadı ve en prestijli şirketlerin yer aldığı S&P 500 endeksinde 19% geriye düştü. 

Analistler Hisse Başına Düzeltilmiş Zararın 7 Sente İnmesini Bekliyor

FactSet’in Boeing hisseleri üzerine yaptığı ankete katılan analistler, şirketin 17,5 milyar dolarlık satışlarında düzeltilmiş zararını hisse başına 7 sente indirmesini öngörüyor. Söz konusu rakam, şirketin 2021 yılının ikinci mali çeyreğindeki 17 milyar dolarlık satışlarında meydana gelen hisse başına 60 sentlik düzeltilmiş zararla karşılaştırılabilir. Amerikan havacılık şirketinin 27 Temmuz’da 2022 yılının ikinci çeyreğine ait kazançları bildirmesi bekleniyor.

Boeing, Ticari Jet Teslimatlarını Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı