Boeing

Boeing, Tedarikçisi Spirit Aerosystems’ı Satın Almak İstiyor

Boeing, Tedarikçisi Spirit Aerosystems’ı Satın Almak İstiyor
Google News Icon Takip Et

ABD’li uçak devi Boeing (BA) eski yan kuruluşu Spirit AeroSystems’i (SPR) satın almak için görüşmelere başladı. 

Boeing, 5 Ocak’ta yerden 4.877 metre yükseklikte bir kapı tapasının patlamasıyla meydana gelen 737 MAX kazasının etkisiyle haftalardır sarsılıyor. Şirket, söz konusu krizi çözmeye uğraşırken, 737 aracının üretimini artırma planlarını da erteliyor.

ABD havacılık düzenleyicileri de hâlihazırda Boeing’in üretimine kısıtlamalar getirdi ve bu durum karşısında havayolları da daha fazla uçak teslimatı için Boeing’in daha büyük rakibi Airbus ile görüşüyor.

Boeing tarafından yapılan açıklamda “Boeing ve Spirit AeroSystems’in üretim operasyonlarının yeniden entegre edilmesinin, havacılık güvenliğini daha da güçlendireceğine, kaliteyi artıracağına ve müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın çıkarlarına hizmet edeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters