Borsa Haberleri

Boeing, Şirketin Yükselişte Olduğunu Belirtti

July 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Boeing, Şirketin Yükselişte Olduğunu Belirtti

Boeing (BA) CEO’su Stan Deal, pazar günü yaptığı açıklamada şirket hakkında demeçlere yer verdi. Bu hafta Londra yakınlarında gerçekleştirilecek Farnborough International Airshow’u heyecanla beklediklerini ve şirketin daha önce durdurulan 787 Dreamliner model yolcu uçağının teslimatlarına devam etmeye çok yakın olduğunu belirtti. Söz konusu havacılık gösterisinden önce yapılan açıklamalarda, şirketin sertifikasyon süreçlerinden henüz geçemeyen uçaklarına dair bilgiler de aktarıldı. Deal, pandemi nedeniyle meydana gelen tedarik zinciri sorunlarının havacılık sektörünü büyük ölçüde etkilediğini söyledi. 

Boeing Dreamliner 787 Teslimatlarına Devam Edebilir

Havacılık gösterisinden önce Boeing Ticari Uçaklar CEO’su Stan Deal tarafından yapılan açıklamalar sonucunda, şirketin bir süre önce askıya alınan Dreamliner 787 yolcu uçağı teslimatları yeniden gündeme geldi. Deal, yaklaşık iki yıl önce durdurulan teslimat sürecine devam etmelerinin çok yakın olduğunu belirtti. Ayrıca şirketin pazartesi günü gerçekleştirilecek fuar açılışında Delta Air Lines’tan en az 100 adet 737 MAX siparişi vermesi bekleniyor. Boeing CEO’su Dave Calhoun, yakın zamanda şirketin 737 MAX 10 anlaşmasından vazgeçebileceğine dair bir uyarıda bulunmuştu. Deal, MAX 10 uçuş güvertesinin mevcut tasarımıyla en güvenli alternatif olduğunu belirtti. 

Dev 777X Jeti 2025’te Piyasaya Sürülecek

Stan Deal açıklamalarında şirketin merakla beklenen dev 777X jeti hakkında da demeçler verdi. 2025 yılında söz konusu jetin piyasa sürüleceğini ve bir “amiral gemisi uçak” olacağını söyledi. Bu devasa uçak için henüz sertifikasyon süreçleri devam ediyor. Deal, genel anlamda iyimser olan açıklamalarına pandemi döneminin zorluklarını ekledi ve tedarikteki sıkıntıların havacılık sektörünü olumsuz etkilediğini belirtti. Boeing, siparişlerde rakibi Airbus’ın gerisinde kaldığı için yakın zamanda gerçekleşecek fuara önem veriyor. Şirket, bahsi geçen fuarda siparişlerini artırma ve Airbus’un rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. 

Boeing, Şirketin Yükselişte Olduğunu Belirtti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı