Boeing

Boeing, İhracat İhlalleri için 51 Milyon Dolar Ödeyecek

March 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Boeing, İhracat İhlalleri için 51 Milyon Dolar Ödeyecek

Son aylarda uçaklarındaki bir sorun sebebiyle zorlu günlerden geçen Boeing (BA), çok sayıda ihracat ihlali yaptığı gerekçesiyle ABD Dışişleri Bakanlığı ile 51 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardığını açıkladı. 

Dışişleri Bakanlığı 2013-2017 yılları arasında Çin’deki Boeing tesislerinde çalışan üç Çinli çalışanın F-18, F-15 ve F-22 savaş uçakları, E-3 havadan uyarı ve kontrol sistemi, AH-64 Apache saldırı helikopteri ve AGM84E seyir füzesi gibi programlarla ilgili teknik verileri izinsiz bir şekilde indirdiğini açıkladı.

Boeing, 2013-2018 yılları arasında Avustralya, Kanada, Fransa ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 18 ülkedeki Boeing ve ortak tesislerinde teknik verilerin izinsiz olarak indirildiğini söyledi.

Söz konusu anlaşma, üç yıllık bir mutabakat anlaşması ve 51 milyon dolarlık sivil cezayı içeriyor. Bunun 24 milyon dolarlık kısmı, Boeing’in uyum programını güçlendirmek üzere iyileştirici uyum tedbirleri için kullanabilmesi amacıyla Dışişleri Bakanlığı tarafından askıya alınacak.  

Boeing, İhracat İhlalleri için 51 Milyon Dolar Ödeyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters