Borsa Haberleri

Boeing Devasa Bir Sipariş Alabilir

December 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Boeing Devasa Bir Sipariş Alabilir

United Airlines (UAL), on milyarlarca dolarlık liste fiyatlarına ulaşabilecek Boeing (BA) 787 Dreamliner uçağı için büyük bir sipariş verdiğini önümüzdeki hafta duyurmayı planlıyor.

● United (UAL)’ın, önümüzdeki salı günü Güney Carolina’da 787’nin üretildiği Boeing (BA) fabrikasında United CEO’su Scott Kirby ve Boeing Ticari Uçaklar CEO’su Stan Deal’in de katılacağı bir etkinlikte yapacağı “tarihi duyuruya” gazetecileri davet ettiği bildiriliyor.

● Kirby’nin, ağustos ayında Denver’da gerçekleştirilen bir eğitime katılan pilotlara, United (UAL)’ın 100 adetten fazla geniş gövdeli uçak sipariş etmeyi planladığını söylediği aktarılıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Kongrenin, mutlaka geçmesi gereken bir yasa tasarısı kapsamında iki 737 MAX versiyonu ile ilgili olarak modern kokpit uyarıları için yeni bir güvenlik standardı getiren kararı 27 Aralık sonrasına uzatmaması bu hafta Boeing (BA) için hayal kırıklığı olmuştu.

Boeing Devasa Bir Sipariş Alabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha