Bültenler

Boeing Çeyrek Bilançosuyla Düşüşe Geçti

April 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Boeing Çeyrek Bilançosuyla Düşüşe Geçti

Çarşamba günü açıklanan ilk çeyrek bilançosuyla Boeing (BA),analistlerinin tahminlerinin aşağısında kaldı.

Amerikalı uçak, roket, Analistlerin 16,13 milyar dolarlık gelir üzerinden 0,1877 dolarlık hisse başına kâr tahminine karşın Boeing, 13,99 milyar dolarlık gelir üzerinden -2,75 dolarlık hisse başı kazanca sahip oldu. Şirketin hisse başına kazancındaki bu düşüş, yıl boyunca gösterdiği düşük performans incelendiği zaman pek de şaşırtıcı gözükmüyor. 

Boeing hisseleri yılın başından bu yana 17%’lik bir değer kaybı yaşadı. Ayrıca geçtiğimiz yılın haziran ayında belirlenmiş olan 52 haftanın en yüksek değerinden de yaklaşık olarak 35%’lik bir değer kaybı bulunuyor. 

Boeing ayrıca, S&P 500 endeksine göre de kötü performans gösteren şirketler listesinde yer aldı. 

Şirketin ilk çeyrek bilançosunun açıklamasının ardından şirketin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 7% civarında bir değer kaybetti.

Boeing Çeyrek Bilançosuyla Düşüşe Geçti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı