Borsa Haberleri

Boeing, 787 Serisinin Üretimini Yavaşlatıyor

December 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Boeing, 787 Serisinin Üretimini Yavaşlatıyor

Cuma günü yaptığı açıklamada 787 Dreamliner için teslimat ve üretim öngörülerinin değişmediğini duyuran Boeing (BA), parça alımındaki gecikmeler nedeniyle çift koridorlu uçak üretim sürecinin yavaşladığını doğruladı.

● Bir Boeing (BA) sözcüsü, “Tedarik zincirindeki aksaklıklarla başa çıkabilmek adına, herkesin performansını göstermesini ve üretim sistemimizin güvenlik, kalite ve müşterilerimizin tam zamanında teslimat beklentilerini karşılamasını sağlamak için ekip arkadaşlarımızdan bazılarının pozisyonlarında düzenlemeler yapıyoruz.” ifadelerini kullandı. “Üretim sisteminde istikrarlı çalışmayı desteklemek üzere tedarikçilerimizle iş birliği yapmaya devam ediyoruz.”

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Genellikle Noel ile yeni yıl arasında tatil yapan şirketin North Charleston ve Everett’te görev yapan ekipleri son teslimatları desteklemek üzere çalışmaya devam edecek.

● Boeing (BA), kasım ayında 787’lerin de aralarında bulunduğu 48 adet ticari uçak teslimatı yapmıştı. Serbest nakit akışı ile bağlantılı olan bu teslimatlar uçak üreticisi açısından önemli bir dönüm noktası.

● Boeing (BA), bu ay United Airlines (UAL)’tan 100 adetlik 787 Dreamliner siparişi aldı. UAL’ın çift koridorlu uçaktan 100 adet daha satın alma ihtimali bulunuyor. Üretim ve güvenlik konularını çözmek için yaklaşık iki yıldır uğraşan Boeing (BA)’in 787 teslimatları iki yıllık gecikmenin ardından geçen yaz tekrar başlamıştı.

Boeing, 787 Serisinin Üretimini Yavaşlatıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha