Boeing

Boeing 737 Üretimini Kısıtladı, Nakit Akışı Hedefini Erteledi

Mart 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Boeing 737 Üretimini Kısıtladı, Nakit Akışı Hedefini Erteledi

Boeing (BA) giderek kötüleşen bir krizin ortasında kaliteyi artırmak için 737 üretimini kısıtlarken, şirketin nakit akışı hedefini geri çektiğini söyledi.

CFO Brian West, Boeing’in Federal Havacılık İdaresi’nin (FAA) koyduğu bir limit kapsamında her ay izin verilen maksimum 38 adet 737 uçağından daha azını üreteceğini söyledi.

West, Bank of America konferansında yaptığı açıklamada, “Bu işi doğru yapmak için kasıtlı olarak yavaş gidiyoruz. 737 programında üretimi kısıtlama kararını veren biziz ve bunun etkisini önümüzdeki birkaç ay boyunca hissedeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Boeing ve ana tedarikçisi Spirit AeroSystems’ın (SPR) üretim kalitesi, 5 Ocak’ta bir 737 MAX 9 uçağının uçuş ortasında bir kapı tapasının patladığı olayın ardından mercek altına alındı. İki şirket şu anda birleşme görüşmeleri yürütüyor.

Ayrıca CFO’ya göre Boeing’in 2022 yılında belirlediği 2025 veya 2026 yılına kadar yıllık 10 milyar dolar nakit akışına ulaşma hedefine ulaşması da daha uzun sürecek.

West daha fazla ayrıntıya girmeden, “Bu hedefe ulaşmamız planladığımızdan daha uzun sürecek. Ancak şu anda attığımız adımların bizi uzun vadede daha iyi konumlandıracağına inanıyoruz.” diye ekledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti