BIST Şirket Haberleri

BMS Birleşik Metal (BMSTL)’dan Rekor Üretim

October 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
BMS Birleşik Metal (BMSTL)’dan Rekor Üretim

BMS Birleşik Metal (BMSTL), son dönemdeki üretim performansıyla göz dolduruyor. Şirket bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bazı dikkat çeken rakamlar paylaştı.

🎯 Üretim Rekoru Kırıldı

Şirketin, Dilovası tesislerindeki Galvaniz Hatları’nda üretim kapasitesi büyük bir ilerleme gösterdi. 2019 Mart ayında 4.844 ton olan rekor, 2023 Eylül ayında tam 4.919 ton ile kırıldı. Böylece BMS Birleşik Metal, aylık üretim rekorunu yeniden yazdı.

📊 Yıllık Bazda Karşılaştırma

Galvaniz Hatları’nda gerçekleştirilen üretim, geçen yılın aynı dönemine nazaran 34%’lük bir artışla dikkat çekiyor. Bu başarının yanı sıra, üretimden gelen ihracat rakamları da 80%’den 85%’e çıkarak olumlu bir yükseliş gösterdi.

📏 Detaylı Üretim ve İhracat Rakamları

2023 Eylül:

 – Üretim Miktarı: 4.919 ton 

  – Çap Ortalaması: 2,07 mm

  – İhracat Yüzdesi: 85,22%

2022 Eylül:

  – Üretim Miktarı: 3.658 ton 

  – Çap Ortalaması: 2,11 mm

  – İhracat Yüzdesi: 80,48%

BMS Birleşik Metal (BMSTL)'dan Rekor Üretim

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP