Al Sinyali Veren Hisseler

BMO: Makul Fiyatla Büyüyen Bu Hisseleri Almanın Vakti Geldi

Temmuz 31, 2023 • 3 dakika okuma süresi
BMO: Makul Fiyatla Büyüyen Bu Hisseleri Almanın Vakti Geldi

BMO Capital Markets’a göre, yapay zekâ çılgınlığının yılın ilk yarısında hisseler için bir geri dönüş rallisine yardımcı olmasının ardından, yatırımcılar dikkatlerini uzun vadeli bir stratejiye kaydırmayı düşünmeli.

BMO yatırım stratejisti Brian Belski, “makul bir fiyata büyüyen (kısaca GARP)” hisselerin, bir yatırım portföyünün daha riskli kısmının temel varlıkları olması gerektiğini düşünüyor. 

Belski’ye göre “GARP” hisseleri, hem büyüme hem de değer faktörlerinin özelliklerine sahip olma eğiliminde.

Belski, “Çalışmalarımız sonucunda GARP stratejilerinin, tek başına büyüme veya değer stratejilerine kıyasla uzun vadede çok daha iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu gördük.” diyor 

Nedir bu GARP? BMO, “GARP” hisselerini, ileriye dönük fiyat-kazanç ve fiyat-kazanç-büyüme oranları S&P 500 ortalamasının altında olan ve öngörülen gelir büyümesi S&P 500 ortalama değerinden daha yüksek olan hisseler olarak tanımlıyor.

Aşağıda, BMO’dan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip ve GARP profiline uyan bazı hisseleri inceleyebilirsin: 

  • Corteva (CTVA)
  • DXC Technology (DXC)
  • PayPal Holdings (PYPL)
  • SLB (SLB)
  • Travelers (TRV)

BMO, 2023’te rakiplerine ayak uyduramayan bazı hisselere yer veriyor. DXC Technology hisseleri, bu yıl 4,5% artış gösterirken, Technology Select Sector SPDR Fund (XLK) 40%’ın üzerinde yükseldi.

Öte yandan PayPal’ın yılbaşından bugüne kadar elde ettiği yaklaşık 3,9%’luk kazanç, finans sektörünün biraz üstünde olmasına rağmen şirketi hala bir teknoloji hissesi olarak değerlendiren yatırımcılar muhtemelen bu performanstan pek etkilenmedi.

Eski adı Schlumberger olan petrol hissesi SLB, kendi sektöründe öne çıkan bir isim olmakla birlikte 7%’nin biraz üzerinde değer kazandı. Refinitiv’e göre, analistlerin yaklaşık 90%’ının hisseye “AL” veya “GÜÇLÜ AL” notu vermesi sebebiyle şirket Wall Street tarafından oldukça beğeniliyor.

Sigorta şirketi Travelers aslında bu yıl 7%’nin üzerinde değer kaybetti. SLB’nin aksine, Refinitiv’e göre analistlerin çoğunluğu hisseye “TUT” notu verdiği için de Wall Street Travelers’a soğuk bakma eğiliminde. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC