Borsa Yorumları

BMO, Küçük Sermayeli Bu Hisselerde Alım Fırsatı Görüyor

Mart 28, 2024 • 3 dakika okuma süresi
BMO, Küçük Sermayeli Bu Hisselerde Alım Fırsatı Görüyor

BMO Capital Markets’a göre, küçük ve orta sermayeli hisselerin istikrarlı bir şekilde zayıf seyreden performansı, bu ay sona yaklaşıyor gibi görünüyor.

S&P MidCap 400 endeksi ve S&P SmallCap 600 endeksi 2024’ün başından bu yana sırasıyla 8,2% ve 0,2% değer kazandı. Büyük ölçekli S&P 500’ün kazancı ise yaklaşık 9,5% seviyesinde. Geçtiğimiz yıl boyunca küçük ve orta ölçekli endeksler sırasıyla 15% ve 24% artış gösterirken, büyük S&P 500 endeksi 31% yükseldi.

Ancak mart ayı SMID-cap olarak adlandırılan hisseler için daha iyi bir ay oldu; S&P MidCap 400 yaklaşık 4% değer kazanırken, büyük ölçekli muadili 2,4% yükseldi. 

BMO’ya göre bu eğilimler, büyük sermayeli hisselerin ateşli kazançlarına ayak uydurmakta zorlandıktan sonra artık “son derece cazip” bir değerlemeye sahip olan küçük hisseler için bir dip oluşuyor olabileceğini gösteriyor.

✍️ Stratejist Brian Belski bir notunda, “Bize göre, her iki grup da haksız yere cezalandırıldı ve bu göreceli zayıflığı, özellikle grubun temel dayanaklarını göz önünde bulundurarak yatırımcılar için bir satın alma fırsatı olarak görmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte, yılın geri kalanında fiyatlarda dalgalanma beklentimiz göz önüne alındığında, portföy konumlandırması söz konusu olduğunda oldukça seçici bir yaklaşımı savunmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Belski, SMID hisselerinin son 20 yıldaki benzer göreceli düşük performansın ardından hızlı bir şekilde toparlandığını da sözlerine ekledi. Bu trendi değerlendirmek için, BMO’nun SMID-cap evreninde yükselişe geçeceğine inandığı bazı isimler var:

  • Arch Resources (ARCH)
  • Constellation Energy (CEG)
  • Chesapeake Energy (CHK)
  • CubeSmart (CUBE)
  • DoorDash (DASH)
  • Lousiana-Pacific (LPX)
  • Dynatrace (DT)
  • Ross Stores (ROST)
  • Snap (SNAP)
  • US Foods Holding (USFD)

🚲 DoorDash, BMO’nun üstün performans dereceli SMID-cap portföyünde yer alan en iyi hisselerden biri. Yemek dağıtım şirketinin hisseleri bu yıl 40%’ın üzerinde ve son 12 ayda yaklaşık 132% artarak, şirkete yaklaşık 56 milyar dolarlık bir piyasa değeri kazandırdı.

Piper Sandler analisti Thomas Champion, 15 Mart tarihli bir notunda DoorDash’in rakipleri arasında en pahalı ancak aynı zamanda büyüyen talep üzerine ABD yemek dağıtım pazarındaki en büyük oyuncu olduğunu belirtti. 

Champion, şirketin büyüklüğünün pazar payını daha da genişletmesine ve pandemi sonrası değişen tüketici alışkanlıklarından yararlanarak talep üzerine teslimat hizmetlerine daha fazla yönelmesine olanak tanıdığını söyledi.

🖥️ Piyasa değeri yaklaşık 13,7 milyar dolar olan yazılım şirketi Dynatrace de BMO’nun listesinde yer aldı.

Morgan Stanley, şubat ayında hisseyi “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla izlemeye başladı. Banka, uzun vadede “güçlü teknoloji, ürün genişliği ve Dynatrace’in net bir kazanan olarak ortaya çıkması gereken bir konsolidasyon fırsatı nedeniyle hisse kazanımlarının devam etmesi gerektiğini” düşünüyor. 

Morgan Stanley’nin 60 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, BMO Capital analisti Keith Bachman’ın geçen yıl yapay zekâ alanında lider olacağını söylediği Dynatrace hisselerinin, salı günkü kapanışına göre 30,4% değer kazanabileceğini gösteriyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC