Borsa Haberleri

Blue Apron, Satın Alma Haberleriyle 120% Ralli Yaptı

Eylül 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Blue Apron, Satın Alma Haberleriyle 120% Ralli Yaptı

Blue Apron (APRN), İngiliz Wonder Group tarafından hisse başına 13 dolara satın alınacağı haberlerinin ardından piyasa açılışından önce 120% yükseldi. 

Anlaşmanın dördüncü çeyrekte tamamlanması bekleniyor. Wonder’ın Blue Apron’u satın almasının, yemek sektörü için lider bir platform oluşturması ve iki olağanüstü marka aracılığıyla yemek sunumlarını seçenek, esneklik ve kolaylık ile geliştirmesi bekleniyor. 

Bu birleşmenin, her iki şirketin de ülke çapında daha fazla müşteriye yüksek kaliteli malzemelerle şefler tarafından hazırlanan yemekler sunma becerilerini geliştirmesi ve hafta boyunca ek yemek anları yaratması bekleniyor. 

Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Wonder, Blue Apron’un ülke çapındaki müşterilerine Blue Apron markası altında hizmet veren mevcut operasyonlarını, tüketiciye yönelik uygulamalar ve teslimat lojistiği arasında beklenen yeni sinerjilerle sürdürmeyi planlıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti