Borsa Haberleri

Blackstone, Sony’nin Ödeme Biriminin 80%’ini Satın Alacak

December 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Blackstone, Sony’nin Ödeme Biriminin 80%’ini Satın Alacak

Dünyanın en büyük alternatif varlık yöneticisi Blackstone (BX), 280 milyon dolarlık bir anlaşmayla Sony’nin (SONY) ödeme hizmetinde 80% hissedar olacak. 

Esasen elektronik ürünleri ve eğlence hizmetleriyle bilinen Sony Group, aynı zamanda Sony Bank ve alt kuruluşu Sony Payment segmentleri ile finansal hizmetler alanında da faaliyet gösteriyor. 

Blackstone’un Sony Bank’in 80%’ini satın almasının ardından Sony’nin 350 milyon dolar değerindeki kalan 20% payını koruyacağı belirtiliyor. 

Sony Payment, Black’un (SQ) Square’ine benzer olarak kurumsal müşterilere ödeme hizmetleri sunuyor. Japonya’da ödemelerin yaklaşık üçte ikisi hâlâ nakitle yapılıyor ve bu da dijital ödemelerin büyüme potansiyelinin altını çiziyor. 

Blackstone, Sony’nin Ödeme Biriminin 80%’ini Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg