Borsa Haberleri

Blackstone, Rover Group’u 2,3 Milyar Dolara Satın Alıyor

November 29, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Blackstone, Rover Group’u 2,3 Milyar Dolara Satın Alıyor

Rover Group (ROVR) Blackstone (BX) tarafından 2,3 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınacağı açıklamasının ardından 30%’a yakın yükseldi. 

Anlaşma şartlarına göre, online evcil hayvan bakım pazarı Rover’ın hissedarları tedavüldeki her Rover hissesi için 11 dolar nakit alacak. Hisse, 9 Aralık 2021’den bu yana 11 dolar veya üzerinde kapanmamıştı. 

2024’ün ilk çeyreğinde tamamlanması beklenen anlaşma, 29 Aralık’ta sona erecek. Bu zaman aralığı, Rover’ın başka satın alma teklifleri isteyebileceği bir dönemi de içerecek. 

Rover kurucu ortağı ve CEO’su Aaron Easterly, “Rover’ın hikayesindeki bu sonraki bölüm için heyecanlıyız ve inancımızı, heyecanımızı ve stratejik vizyonumuzu paylaşan Blackstone ekibiyle ortaklığı dört gözle bekliyoruz.” dedi. 

Blackstone, Rover Group’u 2,3 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Blackstone