Borsa Haberleri

BlackStone, NiSource’un NIPSCO’suna Ortak Oldu

January 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BlackStone, NiSource’un NIPSCO’suna Ortak Oldu

ABD’li doğalgaz şirketi NiSource (NI), Blackstone’un (BX) altyapı segmentinin, 2,16 milyar dolarlık hisse ile şirketin Northern Indiana Public Service Company (NIPSCO) alt kuruluşunda azınlık hissesi satın aldığını açıkladı. 

Blackstone ayrıca, NIPSCO’nun finansal temelini güçlendireceğini ve sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi destekleyeceğini söylediği devam eden sermaye gereksinimlerini finanse etmek için 250 milyon dolarlık ek bir öz sermaye taahhüdünde bulundu.

Blackstone söz konusu yatırımlarla NIPSCO’da 19,9% paya sahip olurken, NiSource NIPSCO’nun kalan 80,1%’ine sahip olacağını söyledi.

Blackstone Infrastructure Partners Kıdemli Genel Müdürü Sebastien Sherman, NIPSCO yatırımının “Blackstone’un yatırımcılarımız için değer yaratmak amacıyla karbonsuzlaştırmaya olan bağlılığının ve Ortabatı’nın yeniden sanayileşmesini kolaylaştırmaya yardımcı olma arzumuzun altını çizdiğini” söyledi.

BlackStone, NiSource’un NIPSCO’suna Ortak Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha