Borsa Haberleri

Blackstone, Digital Realty Trust ile Veri Merkezleri Kuracak

Blackstone, Digital Realty Trust ile Veri Merkezleri Kuracak
Google News Icon Takip Et

Blackstone (BX), Digital Realty Trust (DLR) ile yaptığı 7 milyar dolarlık ortaklıkla Frankfurt, Paris ve Kuzey Virginia’da dört veri merkezi kampüsü kuracak. 

Yapılan ortaklık kapsamında Blackstone, ilk aşamada 700 milyon dolar sermaye katkısında bulunacak ve 80% paya sahip olacak. Kalan 20%’lik paya sahip olacak olan Digital Realty ise geliştirme süreçleri ve günlük operasyonların sorumluluğunu üstlenecek.

Veri merkezlerine yönelik talebi artıran “yapay zekâ donanımı yarışlarına” dikkat çeken Blackstone Başkanı Jon Gray, “Veri merkezleri, artan bulut adaptasyonu ve yapay zekâ devrimiyle yüzyılda bir görülebilecek bir talep büyümesi yaşıyor.” diyor. 

Yapay zekânın bu alanına yönelik ilgisi son yıllarda artan varlık yönetimi şirketi, 2021’de veri merkezi şirketi QTS Realty Trust’ı 10 milyar dolara satın almıştı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg