Borsa Haberleri

Blackstone, Apartment Income GYO’sunu Satın Alıyor

April 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Blackstone, Apartment Income GYO’sunu Satın Alıyor

Varlık yöneticisi Blackstone (BX), AIR Communities olarak bilinen özel kiralık konut firması Apartment Income (AIRC) gayrimenkul yatırım ortaklığını (GYO) borç dahil 10 milyar dolara satın alacağını açıkladı. 

Anlaşma kapsamında Blackstone, gayrimenkul yatırım ortaklığının her bir hissesi için 39,12 dolar ödeyecek ve bu da şirketin cuma günkü kapanış fiyatına göre yaklaşık 25%’lik bir primi temsil ediyor. 

ABD’deki en iyi gayrimenkul yatırımcılarından biri olan Blackstone, ABD’deki daire arzının inşaat sektöründeki yavaşlama nedeniyle azalması beklenirken, kiralık konutlara odaklanarak bu sektörün yeniden canlanacağına inanıyor.

Bu durum, birçok pazarda yeni arz nedeniyle son birkaç aydır yatay seyreden ya da ılımlı bir düşüş gösteren kira artışını artırabilir.

Hem doğu hem de batı kıyı pazarlarındaki daireleriyle nispeten çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olan AIR Communities, bu tür baskılardan büyük ölçüde izole bir konumda. 

Blackstone, Apartment Income GYO’sunu Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters