Borsa Haberleri

BlackRock, Global Infrastructure’ı 12 Milyar Dolara Satın Alıyor

January 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BlackRock, Global Infrastructure’ı 12 Milyar Dolara Satın Alıyor

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock (BLK), altyapı yatırım şirketi Global Infrastructure Partners’ı 12 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Söz konusu satın alım, CEO Larry Fink’in “en heyecan verici uzun vadeli yatırım fırsatlarından biri” olarak tanımladığı altyapıya yönelik artan ilgisinin de bir göstergesi. 

Anlaşma kapsamında Global Infrastructure’ın yönetim ekibi, BlackRock’ta birleşik bir özel altyapı pazar yatırım platformuna liderlik edecek. Satın alımın bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. 

BlackRock ayrıca yeni bir stratejik Küresel Ürün Çözümleri işi yaratarak ETF ve Endeks işlerini tüm şirket geneline yerleştireceğini de duyurdu.

GIP CEO’su Bayo Ogunlesi, “Bu platform, küresel şirketler ve kamu sektörü için uzun vadeli özel sermayeyi uzun süredir devam eden şirket ilişkileri aracılığıyla harekete geçiren, tek noktadan altyapı çözümleri sağlayıcısı olacak.” ifadelerini kullandı.

BlackRock, Global Infrastructure’ı 12 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC