Borsa Haberleri

BlackRock Bitcoin ETF’i 1 Milyar Dolara Ulaştı

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BlackRock Bitcoin ETF’i 1 Milyar Dolara Ulaştı

Dünyanın en büyük varlık yöneticileri arasında yer alan BlackRock’ın (BLK) spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), işleme açıldığı ilk dört günde 1 milyar dolar değerinde varlığa ulaştı. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçen hafta Bitcoin ETF başvurularını onaylamasının ardından gözler ETF’lerin performansına çevrilmişti. 

Bu dönemde onaylanan dokuz Bitcoin ETF’i toplam 2,90 milyar dolar varlığa sahip oldu. Bu toplamın aslan payını BlackRock ve Fidelity paylaştı. 

JPMorgan verilerine göre BlackRock, Bitcoin ETF’i sunan diğer şirketler arasında 1 milyar dolar kilometre taşına ulaşan ilk isim oldu. Şirketin Bitcoin ETF’i, 17 Ocak itibariyle 1,07 milyar dolar değerinde varlığa ulaştı. BlackRock’ı 874,6 milyon dolar ile Fidelity Wise Origin’in Bitcoin ETF’i izledi. 

BlackRock Bitcoin ETF’i 1 Milyar Dolara Ulaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters